Rvačka při tenisovém svátku. Kvůli výhře Djokoviče

Václav Rojík, roj
23. 1. 2009 8:17
Bosenská dívka byla při bitce zasažena do hlavy

Melbourne - Násilnou dohru mezi fanoušky měla páteční bitva tenisového Australian Open mezi Srbem Novakem Djokovičem a Američanem bosenského původu Amerem Deličem.

Srbský obhájce titulu se nakonec radoval z vydřené výhry 6:2, 4:6, 6:3, 7:6 (4).

V momentě, kdy se oba tenisté po skončení duelu v Rod Laver Areně objali u sítě a zamávali příznivcům, o kus dále propukla bitka mezi srbskými a bosenskými fanoušky sledující zápas na velkoplošné obrazovce.

Čtěte také: Šafářová končí. Australian Open už je bez Češek

Vzduchem létali plastové židle a lahve s vodou. Zasáhnout musela policie, která několik výtržníků zadržela a předvedla k výslechu.

Hlasitou bitku se podařilo během několika minut rozehnat. Jedna bosenská fanynka byla zasažena do hlavy. Její přátelé jí pomohli dostat se mimo areál.

Oni si začali

"Oni si začali. Hodili první plastovou židli a trefili naši dívku a nepřestávali na ni házet věci," sdělil policii jeden z Bosňanů.

Policie ani organizátoři zatím nevydali k incidentu žádné oficiální vyjádření.

Na kurtu však mezi oběma tábory fanoušků proběhlo vše bez problémů. "Samozřejmě mám k Amerovi velký respekt. Úplně si zaslouží váš aplaus a možná i větší," složil poklonu poraženému soupeři Djokovič.

Delič se dostal do pavouka soutěže coby 127 hráč světa až jako tzv. "lucky looser".

Incidenty mezi příznivci tenistů ze států bývalé Jugoslávie nejsou na Australian Open ničím novým. V Austrálii mají silnou diasporu a tenisové zápasy navštěvují v hojném počtu

Hodně vyostřené bylo v hledišti už utkání na jednom z menších dvorců mezi Chorvatem Marinem Čiličem a Jankem Tipsarevičem.

Někteří chorvatští příznivci reagovali na hlasitější Srby hajlováním, což jim druhá strana oplatila pokřikem "ustašovci" (příznivci fašistického hnutí v Chorvatsku za 2. světové války).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy