Rvačka při tenisovém svátku. Kvůli výhře Djokoviče

Václav Rojík, roj
23. 1. 2009 8:17
Bosenská dívka byla při bitce zasažena do hlavy

Melbourne - Násilnou dohru mezi fanoušky měla páteční bitva tenisového Australian Open mezi Srbem Novakem Djokovičem a Američanem bosenského původu Amerem Deličem.

Srbský obhájce titulu se nakonec radoval z vydřené výhry 6:2, 4:6, 6:3, 7:6 (4).

V momentě, kdy se oba tenisté po skončení duelu v Rod Laver Areně objali u sítě a zamávali příznivcům, o kus dále propukla bitka mezi srbskými a bosenskými fanoušky sledující zápas na velkoplošné obrazovce.

Čtěte také: Šafářová končí. Australian Open už je bez Češek

Vzduchem létali plastové židle a lahve s vodou. Zasáhnout musela policie, která několik výtržníků zadržela a předvedla k výslechu.

Hlasitou bitku se podařilo během několika minut rozehnat. Jedna bosenská fanynka byla zasažena do hlavy. Její přátelé jí pomohli dostat se mimo areál.

Oni si začali

"Oni si začali. Hodili první plastovou židli a trefili naši dívku a nepřestávali na ni házet věci," sdělil policii jeden z Bosňanů.

Policie ani organizátoři zatím nevydali k incidentu žádné oficiální vyjádření.

Na kurtu však mezi oběma tábory fanoušků proběhlo vše bez problémů. "Samozřejmě mám k Amerovi velký respekt. Úplně si zaslouží váš aplaus a možná i větší," složil poklonu poraženému soupeři Djokovič.

Delič se dostal do pavouka soutěže coby 127 hráč světa až jako tzv. "lucky looser".

Incidenty mezi příznivci tenistů ze států bývalé Jugoslávie nejsou na Australian Open ničím novým. V Austrálii mají silnou diasporu a tenisové zápasy navštěvují v hojném počtu

Hodně vyostřené bylo v hledišti už utkání na jednom z menších dvorců mezi Chorvatem Marinem Čiličem a Jankem Tipsarevičem.

Někteří chorvatští příznivci reagovali na hlasitější Srby hajlováním, což jim druhá strana oplatila pokřikem "ustašovci" (příznivci fašistického hnutí v Chorvatsku za 2. světové války).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy