Déšť na Australian Open odplavil Štěpánka i Šarapovovou

Déšť na Australian Open odplavil Štěpánka i Šarapovovou
... s Chorvatem Ivo Karlovičem...
... v pětisetové bitvě
Ochranka musí uklidňovat rozvášněného chorvatského fanouška
Úvodní den turnaj sužovaly časté přeháňky...
Foto: Reuters
18. 1. 2010 18:41

Ve znamení deště a překvapivých výsledků proběhl první den tenisového Australian Open. Na úvodním grandslamu sezóny totiž už po prvním zápase skončili například Jelena Djokičová, Maria Šarapovová či Radek Štěpánek. Do většiny zápasů zasáhl déšť, kvůli němuž se některá utkání protáhla na mnoho hodin a některá dokonce musela být odložena.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy