"Záchranku nevolejte, jen zavřete okno." Perušič se Schweinerem poznávají drsné Rusko

mih mih
8. 8. 2019 14:00
Perlí na písku i mimo něj. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ovládli všechny tři zápasy základní skupiny mistrovství Evropy v Moskvě a z prvního místa postoupili do osmifinále. Když zrovna neválí na kurtu, poznávají drsnou tvář Ruska.
David Schweiner
David Schweiner | Foto: Dalibor Sosna

Rozpálený písek ve Vídni jim zjevně moc nesvědčil, ale do "vychlazené Moskvy" přijeli Perušič se Schweinerem ve skvělé formě. Zatímco na majoru v Rakousku se museli spokojit s děleným 25. místem, na evropském šampionátu vyhráli všechny zápasy základní skupiny a postoupili do osmifinále.

Na sociálních sítích si ze sebe i ze všeho kolem rádi dělají legraci a nejinak tomu bylo i po přesunu do dějiště šampionátu.

"Vídeň i turnaj jsme opustili ve valčíkovém rytmu a přesunuli se do destinace z nejvyhledávanějších - Ruska! Za radostného výskotu internetových trollů a osazenstva Hradu jsme dorazili do místa konání a již dvakrát zdemolovali obložení hracích kurtů," zavtipkovali na Facebooku.

V Moskvě je přivítala teplota 13 stupňů nad nulou, takže není divu, že rozcvičku tu raději moc neprotahují a připravují se ve vnitřní posilovně. I když i tady se musí mít hráči na pozoru.

"Z okna jsme zahlédli dva opilé Rusy, toho času pravděpodobně bez domova, jak surově mlátí svého kolegu na ulici před ministerstvem zahraničí. Když jsme se naivně dotázali, jestli někdo bude volat policii či záchranku, byli jsme napomenuti, ať zavřeme okno, které jsme neotevřeli, protože to je zakázané," vypráví česká dvojice o netradičním zážitku.

Odraz drsné tváře Ruska se na nich ale nikterak nepodepisuje a mohou se těšit na páteční vyřazovací boje. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy