"Záchranku nevolejte, jen zavřete okno." Perušič se Schweinerem poznávají drsné Rusko

mih mih
8. 8. 2019 14:00
Perlí na písku i mimo něj. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ovládli všechny tři zápasy základní skupiny mistrovství Evropy v Moskvě a z prvního místa postoupili do osmifinále. Když zrovna neválí na kurtu, poznávají drsnou tvář Ruska.
David Schweiner
David Schweiner | Foto: Dalibor Sosna

Rozpálený písek ve Vídni jim zjevně moc nesvědčil, ale do "vychlazené Moskvy" přijeli Perušič se Schweinerem ve skvělé formě. Zatímco na majoru v Rakousku se museli spokojit s děleným 25. místem, na evropském šampionátu vyhráli všechny zápasy základní skupiny a postoupili do osmifinále.

Na sociálních sítích si ze sebe i ze všeho kolem rádi dělají legraci a nejinak tomu bylo i po přesunu do dějiště šampionátu.

"Vídeň i turnaj jsme opustili ve valčíkovém rytmu a přesunuli se do destinace z nejvyhledávanějších - Ruska! Za radostného výskotu internetových trollů a osazenstva Hradu jsme dorazili do místa konání a již dvakrát zdemolovali obložení hracích kurtů," zavtipkovali na Facebooku.

V Moskvě je přivítala teplota 13 stupňů nad nulou, takže není divu, že rozcvičku tu raději moc neprotahují a připravují se ve vnitřní posilovně. I když i tady se musí mít hráči na pozoru.

"Z okna jsme zahlédli dva opilé Rusy, toho času pravděpodobně bez domova, jak surově mlátí svého kolegu na ulici před ministerstvem zahraničí. Když jsme se naivně dotázali, jestli někdo bude volat policii či záchranku, byli jsme napomenuti, ať zavřeme okno, které jsme neotevřeli, protože to je zakázané," vypráví česká dvojice o netradičním zážitku.

Odraz drsné tváře Ruska se na nich ale nikterak nepodepisuje a mohou se těšit na páteční vyřazovací boje. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy