Perušič se Schweinerem vstoupili do ME beachvolejbalistů vítězně

ČTK ČTK
6. 8. 2019 12:15
Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili vítězně do mistrovství Evropy v chladné Moskvě. Rakouskou dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz porazili 2:1 na sety. Se stejnými soupeři si poradili i před dvěma měsíci na Světovém okruhu v Ostravě, kde vybojovali životní stříbro.
Ostrava Beach Open: Ondřej Perušič (utkání mužů o třetí místo)
Ostrava Beach Open: Ondřej Perušič (utkání mužů o třetí místo) | Foto: Dalibor Sosna

Dnes Češi vyhráli první set 21:17, pak prohráli rozdílem tří bodů, ale tie-break ovládli jasně 15:9. Ve skupině Perušiče se Schweinerem čekají ve středu Estonci Nölvak, Tiisaar a den nato Poláci Kantor, Losiak. Vítězové skupin projdou rovnou do osmifinále, další dva páry začnou play off v 1. kole.

Dnes odpoledne vstoupí do šampionátu Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou, první výhru už z pondělního večera mají Martiny Bonnerová s Maixnerovou. V nevlídném počasí a pod umělými světly porazily Norky Kjölbergovou a Hjortlandovou 2:1, tie-break Češky vyhrály 15:10.

"Byl to složitý zápas, byla hodně zima a pršelo. Hrály jsme na centru už za tmy a nevypadalo to, že bychom mohly vyhrát. I ve druhém setu jsme prohrávaly, ale povedlo se nám to otočit," řekla Bonnerová pro stránku evropské konfederace CEV.

Desátí nasazení Perušič se Schweinerem jsou největší českou nadějí při absenci původních jedniček Barbory Hermannové a Markéty Nausch Slukové, kterou po problémech se zlomeným malíčkem do Ruska nepustilo oteklé koleno. Počasí v Moskvě zatím beachvolejbalistům nepřeje, v pondělí pršelo a bylo jen 13 stupňů.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:

Muži - skupina G:

Perušič, Schweiner (10-ČR) - Ermacora, Pristauz (23-Rak.) 2:1 (17, -18, 9).

Ženy - skupina F:

17:00 Kvapilová, Kubíčková (27-ČR) - Borgerová, Sudeová (6-Něm.).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy