Washington v New Orleans nestačil pod koši a prohrál 104:125

ČTK ČTK
29. 11. 2018 8:34
Basketbalisté Washingtonu si v NBA po dvou domácích výhrách zajeli pro porážku do New Orleans. Na palubovce Pelicans prohráli 104:125. Střídající Tomáš Satoranský odehrál za hosty 22 minut a připsal si sedm bodů, dva doskoky a po jedné asistenci a zisku.
Tomáš Satoranský a Devin Robinson brání Juliuse Randleho z New Orleans
Tomáš Satoranský a Devin Robinson brání Juliuse Randleho z New Orleans | Foto: Reuters

Stále bez pivota základní sestavy Dwighta Howarda nestačili Wizards hlavně v podkošovém prostoru, kde naopak dominoval Anthony Davis, autor 28 bodů a 15 doskoků. Pelicans statistiku doskakování ovládli jednoznačně 64:38, ze 17 ofenzivních doskoků vytěžili 28 bodů, na body z vymezeného území to bylo z jejich pohledu 62:38 a na body z brejků 26:8. Ukončili díky tomu sérii čtyř porážek a šesti nezdarů ve vzájemných soubojích.

"Tenhle náš výkon prostě nebyl dobrý. Bez míče jsme nepomáhali jeden druhému a k rychlému přechodu do útoku jsme se nedostali vůbec," řekl rozehrávač Washingtonu Bradley Beal, který zaznamenal 16 bodů a 11 asistencí. Kelly Oubre a náhradník Markieff Morris dali po 22 bodech.

Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Jrue Holiday s 29 body, náhradník Julius Randle přidal 23 bodů a 12 doskoků. "Proklatě dobrý výkon. Je fajn zase vidět, že takhle umíme zahrát. Vrátili jsme se k výkonům z úvodu sezony," pochvaloval si Davis.

Russell Westbrook byl s 23 body, 19 doskoky a 15 asistencemi strůjcem vítězství Oklahomy 100:83 nad Clevelandem a zaznamenal 107. triple double v kariéře. Vyrovnal se tím v historickém pořadí třetímu Jasonu Kiddovi. Více zápasů, v kterých ve třech statistických ukazatelích dosáhli na dvojciferná čísla, sehráli jen Magic Johnson (138) a rekordman Oscar Robertson (181).

Triple double zkompletoval i hvězdný lídr Houstonu James Harden (25 bodů, 11 doskoků, 17 asistencí), ale Rockets prohráli doma s Dallasem 108:128. Janis Adetokunbo se 36 body a 11 doskoky podílel na domácí výhře Milwaukee nad Chicagem 116:113. Damian Lilard překonal deseti trojkami klubový rekord Portlandu při vítězství 115:112 nad Orlandem.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Utah 91:101, Charlotte - Atlanta 108:94, Houston - Dallas 108:128, LA Clippers - Phoenix 115:99, Milwaukee - Chicago 116:113, Minnesota - San Antonio 128:89, New Orleans - Washington 125:104 (za hosty Satoranský 7 bodů, 2 doskoky, 1 asistence), Oklahoma City - Cleveland 100:83, Philadelphia - New York 117:91, Portland - Orlando 115:112.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 33 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy