Washington ubránil Duranta, ale Veselý u toho zase nebyl

2. 2. 2014 10:08
Washington Wizards si v NBA vyšlápli na vedoucí tým soutěže s nejlepším střelcem NBA Kevinem Durantem. Jan Veselý ale zase nehrál.
Washington Wizards slaví překvapivé vítězství: Bez Veselého porazili lídra NBA Oklahomu. | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu ubránili nejlepšího střelce NBA Kevina Duranta a v sobotu slavili cenné vítězství nad Oklahomou 96:81. Vedoucí tým soutěže Thunder prohrál po deseti vyhraných zápasech. Český reprezentant Jan Veselý zůstal pošesté za sebou na lavičce Wizards, naposledy hrál 20. ledna.

Durantovi v pátek skončila výjimečná střelecká šňůra, protože po 12 zápasech se nedostal přes 30 bodů, a v sobotu ve svém rodišti Washingtonu se zastavil na 26 bodech. Po vyrovnaném prvním poločase pozvedl Wizards John Wall a třetí čtvrtinu vyhráli domácí o deset bodů. Tím zápas rozhodli.

Wallovi jako by dodala křídla výměna obuvi. "Nezdálo se mi, jak jsem teď při šňůře venku hrál v bílých botech, tak jsem zkusil červené. Ale v první půli to pořád nebylo dobré, tak jsem se vrátil ke starým. To mi fakt pomohlo. Jsem trochu pověrčivý," přiznal Wall, jenž dal ve druhém poločase 15 ze svých 17 bodů.

Durant pozval 100 kamarádů, netrefil ani jednu trojku

Durant, který na zápas koupil pro svou rodinu a kamarády přes 100 vstupenek, netrefil ani jednu trojku ze šesti pokusů. Z celkových 21 střel z pole mu v koši skončilo jen osm. Nic platných mu nebylo všech deset proměněných trestných hodů. "Odvedli slušnou práci, všechna čest," řekl k obranné činnosti hráčů Washingtonu.

Obhájci titulu z Miami s pomocí 30 bodů LeBrona Jamese ukončili sérii čtyř výher New Yorku Knicks, na jejichž palubovce zvítězili 106:91. Střelcem dne byl však křídelní hráč Minnesoty Kevin Love, jehož 43 bodů však neodvrátilo porážku v Atlantě (113:120).

Výsledky nočních zápasů NBA:

Atlanta - Minnesota 120:113, Detroit - Philadelphia 113:96, Houston - Cleveland 106:92, Indiana - Brooklyn 97:96, LA Clippers - Utah 102:87, Memphis - Milwaukee 99:90, New Orleans - Chicago 88:79, New York - Miami 91:106, Phoenix - Charlotte 105:95, Portland - Toronto 106:103, San Antonio - Sacramento 95:93, Washington - Oklahoma City 96:81 (za domácí Veselý nenastoupil).

2. Portland 47 34 13 72,3
3. Minnesota 47 23 24 48,9