Nejlepší tým NBA Indiana přehrála New York

17. 1. 2014 9:03
Basketbalisté Indiany si připsali devátou domácí výhru v řadě a vítězstvím nad New York Knicks 117:89 zároveň upevnili pozici aktuálně nejlepšího týmu NBA.
Radost basketbalistů Indiany.
Radost basketbalistů Indiany. | Foto: Reuters

Indianapolis - Basketbalisté Indiany si připsali devátou domácí výhru v řadě a vítězstvím nad New York Knicks 117:89 zároveň upevnili pozici aktuálně nejlepšího týmu NBA. Zámořská soutěž ve čtvrtek zamířila i do Londýna, kde Brooklyn Nets porazili Atlantu 127:110.

Carmelo Anthony nastřílel v první čtvrtině 18 ze svých 28 bodů, díky čemuž držel Knicks chvíli ve hře, ale od druhé části začali kralovat domácí Pacers. Ti už v poločase vedli o 15 bodů. Důležitým faktorem pro výhru Indiany bylo pouhých šest ztrát na jejím kontě.

"Je to dobrý tým. Ale nemyslím si, že jsou lepší o 30 bodů než my. Akorát, že my jsme dnes byli příšerní," řekl trenér Knicks Mike Woodson. Vrásky mu navíc přidělala zranění dvou podkošových hráčů - kvůli vyvrtnutému kotníku odstoupili Kenyon Martin i Amaré Stoudemire.

V dresu Indiany si zlepšil osobní rekord na 28 bodů newyorský rodák Lance Stephenson. Pětadvacet bodů přidal Paul George. Pacers v této sezoně prohráli pouze jednou z 21 zápasů na domácím hřišti.

V Londýně dominoval Brooklyn

Počtvrté v historii se zápas základní části NBA odehrál v Londýně. Britské klima lépe sedlo hráčům Brooklynu, kteří v průběhu utkání vedli nad Atlantou až o 33 bodů. K výhře Nets dovedl bývalý hráč Atlanty Joe Johnson, jenž si šesti trojkami pomohl k 29 bodům. Andray Blatche přidal 20 bodů a 14 doskoků. Hráči Brooklynu trefili celkem 16 trojek a stříleli s vysokou úspěšností 58,2 procenta z pole.

Oklahoma zvítězila v Houstonu 104:92. Domácí Rockets přitom za první poločas nastříleli 73 bodů, což je sezonní ligové maximum, a měli až čtrnáctibodový náskok. Ale po třetí čtvrtině bylo skóre vyrovnané a poslední část ovládli Thunder 21:9.

Hosty k výhře vedl Kevin Durant s 36 body, z nichž polovinu nasbíral z trestných hodů. Reggie Jackson přidal 23 bodů a pivot se španělským pasem Serge Ibaka připojil 21 bodů a 15 doskoků. U domácích k titulu nejlepšího střelce stačilo 16 bodů bývalému hráči Oklahomy Jamesi Hardenovi. Stejný počet bodů a 13 doskoků nasbíral Terrence Jones.

NBA:

Atlanta - Brooklyn 110:127, Houston - Oklahoma City 92:104, Indiana - New York 117:89.

3. Denver 38 20 18 52,6
4. Minnesota 38 18 20 47,4