Washington dohnal obří ztrátu a rozhodl spornou střelou. Bláznivé, řekl hvězdný Beal

12. 3. 2017 9:47
Tomáš Satoranský odehrál při výhře Washingtonu šest minut, ale nebodoval.
Bradley Beal
Bradley Beal | Foto: ČTK, Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu vyhráli v NBA čtvrté venkovní utkání v řadě a páté celkově. V Portlandu dokázali hráči Wizards dotáhnout více než dvacetibodovou ztrátu a po prodloužení se radovali z vítězství 125:124. Rozhodující koš dal 0,4 sekundy před klaksonem Markieff Morris a domácí pak u rozhodčích marně reklamovali, že vyšlápl mimo hřiště. Tomáš Satoranský odehrál ve vítězném celku šest minut.

Wizards v sobotu vůbec nezvládli první poločas, ztráta narostla až na 21 bodů a tak mohli být svěřenci kouče Scotta Brookse ještě rádi, že do šatny o poločase šli jen s jedenáctibodovým rozdílem. Ten se jim ve druhé půli podařilo smazat a dokonce vedli, ale zápas poslal do prodloužení, druhého v řadě pro oba týmy, proměněnými trestnými hody pivot Trail Blazers Jusuf Nurkič.

Šanci ukončit duel v základní hrací době měl pak ještě John Wall, ale minul. Nastavenou pětiminutovku ovládli hosté v poměru 13:12 díky úspěšné střele, kterou těsně před koncem vyslal na koš Morris, autor double double za 13 bodů a 11 doskoků. Na ten dosáhli i dva jeho spoluhráči Otto Porter (18 bodů, 10 doskoků) a Marcin Gortat (15 bodů, 15 doskoků).

Střelecky hosty táhl rozehrávač Wall, kapitán Washingtonu dal 39 bodů a devětkrát asistoval, 26 bodů přidal Bradley Beal. "Měli jsme takovou radost, jako bychom ovládli celou ligu," řekl po utkání Beal. "Kluci běželi do šatny a házeli všude kolem sebe láhve s vodou. Bylo to bláznivé, elektrizující, jsme opravdu nadšení. Obzvlášť po takovém průběhu," líčil. V domácím dresu byli nejvíce vidět CJ McCollum (34 bodů) a Damian Lillard (33).

San Antonio ovládlo duel gigantů

V souboji dvou nejlepších celků soutěže, ale bez všech odpočívajících hvězd na obou stranách, porazilo San Antonio Golden State 107:85 a ztrácí na Warriors v tabulce už jen jedinou výhru.

Cleveland opět zabral a díky triple doublu LeBrona Jamese za 24 bodů, 12 doskoků a 13 asistencí zvítězil v Orlandu 116:104. Russell Westbrook 32. triple doublem v sezoně (33 bodů, 11 doskoků, 14 asistencí) předčil dosud druhého muže historických tabulek Wilta Chamberlaina a dovedl Oklahomu k triumfu nad Utahem 112:104.

Povedený večer prožil také podkošový hráč New Orleans Anthony Davis, který měl hlavní podíl na výhře Pelicans 125:122 po prodloužení v Charlotte. Za 45 minut strávených na palubovce měl na kontě 46 bodů a 21 doskoků. Nejdelší vítěznou sérii v lize drží Milwaukee, které se radovalo pošesté díky výhře nad Minnesotou 102:95.

NBA:

Charlotte - New Orleans 122:125 po prodl., Dallas - Phoenix 98:100, Detroit - New York 112:92, LA Clippers - Philadelphia 112:100, Memphis - Atlanta 90:107, Miami - Toronto 104:89, Milwaukee - Minnesota 102:95, Oklahoma City - Utah 112:104, Orlando - Cleveland 104:116, Portland - Washington 124:125 po prodl., Sacramento - Denver 92:105, San Antonio - Golden State 107:85.

4. Portland 64 28 36 43,8
5. Minnesota 65 27 38 41,5

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.