Řídil opilý, v podmínce pije dál. Hvězdě Sacramenta hrozí nástup do vězení

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 3. 2017 11:30
Je nepoučitelný. Ty Lawsonovi, basketbalistovi Sacramenta Kings, hrozí nástup do vězení za dva roky starý případ řízení v opilosti, protože ani v podmínce nepřestal pít. A navíc se vybodl na nařízené veřejně prospěšné práce.
Ty Lawson
Ty Lawson | Foto: Reuters

Denver - Státní zastupitelství v Denveru podalo návrh na ukončení podmínky Tyi Lawsonovi. Devětadvacetiletý rozehrávač Sacramenta měl za posledních šest měsíců třikrát pozitivní test na alkohol, navíc nesplnil nařízené veřejně prospěšné práce.

"Máte příšernou historii. Jste na špatné cestě, která vede strmě dolů," prohlásila loni v březnu soudkyně Olympia Fay, když Lawsonovi ukládala roční probační dohled. Basketbalista se za dva týdny se k obvinění, že podmínku porušil, může vyjádřit u soudu. Ten pak rozhodne, zda bude muset hráč NBA nastoupit do vězení.

Bývalou hvězdu Denveru před dvěma lety chytili v půl druhé ráno v ulicích Denveru, když se řídil stokilometrovou rychlostí v místě, kde je povolená pětapadesátka. Podle zasahujícího policisty nebylo Lawsonovi vůbec rozumět, kymácel se a "byl z něj cítit alkohol neidentifikovatelného zápachu."

 

Právě se děje

před 14 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy