Všech sedm lodí na MS postoupilo, Fuksa vyhrál rozjížďku

Aktualizováno 20. 8. 2015 17:18
Singlkanoista Martin Fuksa rozjížďku na 1000 metrů s převahou vyhrál, na druhých místech dojeli na kilometrové trati obhájce kajakářského titulu Josef Dostál a deblkajak Jakub Špicar, Jakub Zavřel.
Martin Fuksa
Martin Fuksa | Foto: ČTK

Milán - Kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa bez větších problémů postoupili na kilometrové trati do finále mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Miláně a v sobotu je tak čeká boj o medaile i postup na olympijské hry v Riu de Janeiro.

Úřadující světový šampion Dostál, který je v Itálii tradičně i členem čtyřkajaku, postoupil do finále z druhého místa v semifinále. Dvoumetrový český reprezentant od poloviny trati vedl, v závěru jej sice těsně předstihl Slovák Peter Gelle, o jeho postupu však nebylo pochyb.

Fuksa, jenž byl před rokem na šampionátu v Moskvě v závodu na 1000 metrů stříbrný, postoupil po suverénní výhře v semifinále. Bez problémů si mohl dovolit vypustit i závěr a druhého Marka Williama Oldershawa z Kanady porazil o osm desetin sekundy.

Boj o medaile už bude bez deblkanoistek Jany Ježové a Lenky Součkové, které obsadily v semifinále čtvrté místo a čeká je start v B-finále. Dnes se v Miláně představí v bojích o postup do finále ještě další čtyři české posádky.