VIDEO Pozor, zvíře je zpět! Vémola opět v Praze

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
4. 12. 2013 8:54
Preview ke galavečeru MMA - GCF 26: Fight Night.
Sestřih zápasu Karlos Vémola vs. Petr Kníže, včetně ohlasů po zápase | Video:

Praha – Před třemi týdny si to rozdal Karlos Vémola v české metropoli v extrémně vyhecovaném souboji MMA s Petrem Knížetem, jejichž válka již překročila rámec bojových sportů a neskončila ani uškrcením druhého jmenovaného.

V sobotu 7. prosince od 19:30 hodin se v hotelu Clarion Congerss sejdou novodobí gladiátoři znovu, aby si to v tuzemského události roku rozdali o domácí mistrovské tituly a šanci na zápasy třeba i v evropské Mecce tohoto sportu – Anglii. Hlavní hvězdou akce GCF 26: FIGHT NIGHT pak bude opět „Terminátor“ Vémola.

Vémola s Knížetem se počastovali hodně nadávkami

„Zabiju tě!... Pošlu tě do důchodu... Jsi nula... Dinosaurus... Vypelichaný kožich... Máš IQ průměrného cikána!“ Ne to není hospodská hádka dvou mužů, ale takto a podobně se častovali před, během a také po svém zápase o titul mistra republiky ve střední váze Vémola se zkušenostmi z legendární americké UFC a domácí hvězda Petr Kníže.

V oktagonu pak vládl dle očekávání prvně jmenovaný, který po tříkolové demolici Knížete doslova uspal ve třetím kole. „Chci odvetu, Vémola na tom vůbec nebyl dobře a když budu mít víc času na přípravu, tak ho příště porazím,“ tvrdil Kníže ještě v kleci.

„Nebyl na tom technicky vůbec dobře, šel bojovat jako před deseti lety. Jediný, co ukázal, byl nějaký opelichaný kožich,“ popíchl Vémola soupeře, se kterým si po zápase odmítl podat ruku, v narážce na jeho nástupovou show při příchodu k osmihranné kleci.

Hádku bojovníků zakončila na facebooku manželka Knížete

„Tam nepředvedl vůbec nic, takticky jsem ho přejel a bylo vidět, že mu to vůbec nechutnalo!“ dodal tvrďák žijící v Londýně, který napsal známý příběh o tom, jak se z vyhazovače na londýnských diskotékách díky své brutální síle probil až do světové ligy ultimátních zápasů UFC.

Pomyslnou tečku za jejich již nepříliš sportovní mediální válce, která do bojových sportů, kde se sice soupeři nemusí, ale vzájemně respektují, udělala Knížeteho manželka Tereza, která mu skrze sociální sítě vzkázala mimo jiné toto: „Máš IQ průměrnýho cikána (60)! Doufám, že ti dá život pořádně před držku!“

Podobných výstupů by ale nyní česká bojová scéna měla být ušetřena. Mezi Vémolou a jeho sobotním soupeřem Tomášem Kuželou sice panuje rivalita, ale čistě sportovní, oba soupeři se navzájem respektují, což český „Terminátor“ potvrzuje: „Kuželu respektuji, na ten souboj se hodně těším. Tomáš je chlap, který na rozdíl od Knížete nekecá a maká! Těším se, že divákům předvedu skvělý zápas!“

Hamršmíd věří, že se MMA dostane více do povědomí

A na zápas se těší i promotér organizace GCF, který je spolu s ním jediným Čechem, který zápasil i za oceánem – Michal „Háša“ Hamršmíd. „Věřím, že se GCF dostane do většího povědomí lidí u nás. Ve Spojených státech patří UFC co do sledovanosti do společnosti takových sportovních organizací jako NBA, NFL nebo hokejová NHL.“

„A jsem rád, že bude u nás zápasit Karlos Vémola. Je to špičkový sportovec, který si zaslouží respekt a uznání,“ doplnil pro Aktuálně.cz třiatřicetiletý muž, kterého to stále táhne do oktagonu, ovšem kvůli pracovním povinnostem promotéra musí zahraniční nabídky odmítat.

„Do Prahy se i tentokrát moc těším a zvu všechny na skvělou podívanou. V kleci uvidíte starého, dobrého Terminátora Vémolu,“ doplňuje ho osmdesátikilový obr, který do Prahy přiletěl v úterý večer, a jak sám prozradil již po souboji s Knížetem, český titul nehodlá do konce zápasnické kariéry pustit ze svých rukou.

Hamršmíd: Bylo jasné, že Kníže na Karlose nemá

Hamršmíd, který se v listopadu k souboji Vémola-Kníže vyjadřovat nechtěl, k němu nyní prohlásil: „Zápas s Knížetem jsem neviděl, ale bylo mi jasné, že Kníže nemá šanci. Nedá se srovnávat styl vale tudo, ve kterém Kníže před téměř před patnácti lety vynikal, s dnešním vrcholovým bojovým sportem. Dříve to byly souboje bez pravidel, kde se potkávali vyznavači různých stylů.“

„Dnes se v zápasech po celém světě představují vrcholový sportovci podle přísných pravidel. Proto jsme proti Vémolovi nasadili Tomáše Kuželu, který má na svém kontě 40 zápasů podle mezinárodních pravidel a který zápasil po celé Evropě,“ doplnil svůj odborný pohled.

Galavečer nebude jen o jednom souboji

GCF 26 však nebude jen o jediném zápase. Na již téměř vyprodaném turnaji se diváci mohou těšit na dalších sedm zápasů, z toho dva titulové. O pás ve vždy prestižní těžké váze do 120 kg si to rozdají student Policejní akademie Viktor Pešta a pardubický Lukáš Ťupa.

Pešta se stihl předvést už i na mezinárodní scéně a začíná získávat nabídky na trénování od vrcholných světových zápasníků. Vítězství by tak v jeho případě znamenalo letenku do zahraničí.

Do boje o titul ve váze do 93 kilogramů se postaví velký český sportovní talent a student Masarykovy univerzity v Brně Jiří Procházka. Soupeřem mu bude pražský veterán bojových sportu Martin Šolc.

Kluci bojují o šanci se dostat za hranice

Prvně jmenovaného zatím žádný Čech neporazil a své protivníky drtí knockouty v prvních kolech. Naposled deklasoval svého soupeře na prestižním turnaji v Německu. Odborníci jsou tedy velmi zvědavi, zda potvrdí svoji formu proti o patnáct let staršímu a zkušenějšímu Martinu Šolcovi, který hodlá dokázat, že jedničkou této váhy je v ČR on.

„Velice důležité zápasy to jsou především pro Peštu a Procházku, kteří by měli být novými tvářemi tohoto sportu u nás. Pakliže chtějí prorazit do zahraničí a dostat zajímavé nabídky k zápasům, je pro ně vítězství na GCF," burcuje všechny borce Hamršmíd, který jim může díky svým kontaktům právě zahraniční angažmá zajistit.

Vedle tří titulových zápasů, které jsou vypsány na pět kol po pěti minutách, se v Clarionu uskuteční ještě dalších pět zápasů vypsaných na tři kola po pěti minutách. V prvním souboji se představí dva bojovníci vyznávající především boj v postoji: přerovský Marek Bartl, který zápasil poslední dobou na Slovensku a má na svém kontě čtyři výhry ze šesti zápasů, a liberecký Jan Machal, který má na svém kontě tři výhry z pěti zápasů, přičemž ta poslední (KO) je týden stará.

Fanoušci se mohou přijít podívat už na vážení

V dalším duelu, tentokrát ve váze do 66kg, se fanoušci mohou těšit na dva neporažené soupeře se stejnými bilancemi (3 výhry – 0 porážek) – Michala Lebdušku a Jakuba Pigana.

Po nich přijdou na řadu David Ziopulos a Ivan Ivanka mladší, které bude následovat souboj bývalé dlouhodobé české jedničky do 70kg Václava Přibyla se slovenským talentem Miroslavem Štrbákem. Ten minulý měsíc získal titul v Německu. Netitulového zápasy pak uzavřou talentovaný Miloš Petrášek a Pavel Bechtold.

Hamršmíd se svým promotérským týmem si navíc připravil dvě novinky – po celém galavečeru uspořádá dle zahraničního scénáře velkou tiskovou konferenci všech soupeřů a již v pátek 6. prosince od 16:00 hodinou otevřené (veřejné) vážení všech bojovníků, na kterém si tak budou moct fanoušci omrknout aktuální kondici svých favoritů.

S nákupem vstupenek (od 490 kč) až k tomuto datu by ale váhat neměli, v síti Ticketstream je k dispozici již jen pár desítek lístků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy