Už to vyšlo! Boxer Pála vyzve o titul mistra Evropy Chisoru

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
20. 11. 2013 20:23
Na velký boxerský zážitek se mohou trochu narychlo chystat čeští fanoušci profesionálního boxu.
Zápas Chisora - Pála nakonec přece jen bude!
Zápas Chisora - Pála nakonec přece jen bude! | Foto: Facebook BOX-Těžká Váha

Praha - Na velký boxerský zážitek se mohou trochu narychlo chystat čeští fanoušci profesionálního boxu. Už v pátek si zaboxuje o světový titul menší organizace IBA v křížové váze Luboš Šuda, příští sobotu pak bude mít šanci získat prestižní pás mistra Evropy v těžké váze Ondřej Pála!

Datumy 22. a 30. listopadu budiž nyní těmi, co si zakroužkují čeští boxerští fanoušci! Sedmatřicetiletého Luboše Šudu čeká již v pátek večer před kamerami Eurosportu duel o titul mistra světa IBA v křížové váze s mladým, silným Lotyšem Mairisem Briedisem.

Chisora jde s kůží na trh

Hlavní pecka z pohledu tuzemského boxu se ale uskuteční až příští sobotu. V Londýně si to rozdají o titul mistra Evropy EBU jeho držitel Dereck Chisora a česká jednička těžké váhy Ondřej Pála. A půjde skutečně o hodně!

Britský výrostek je totiž letos na cestě vzhůru, dle zpráv z ostrovů je velmi reálné, že by se mohla v únoru uskutečnit jeho odveta s Tysonem Furym. Ambice má ale ještě daleko větší – duel s Vladimirem Kličkem.

„Mám hlad a touhu vrátit se zpět do boje o tituly mistra světa,“ citují ostrovní média Chisoru. „Tahle změna přišla sice na poslední chvíli, ale já ji vítám. Ondřej Pála se mi jako soupeř moc líbí, myslím, že je to pro mě daleko těžší zkouška, než Matteo Modungo, který mě svým úderem nemůže ohrozit,“ pochválil devětadvacetiletý rebel českého protivníka.

Podruhé už se obě strany domluvily

„Ale i tak dopadne Ondra stejně, jako dopadl Gerber, systematicky jej zničím, rozeberu jej opět údery na spodek, stejně jako Němce (který ukončil po zápase kariéru),“ dodal již bojovně naladěný Chisora, pro kterého je Pála třetím soupeřem na termín 30. listopadu.

Původně se měl utkat se Švýcarem Arnoldem Gjergjajem, poté se zmíněným Italem Modungem. Oba ale dohodu kvůli zraněním postupně zrušili. Příběh Chisora-Pála má ostatně také svojí historii.

Nabídka na tento zápas ležela na stole Médea Týmu, za který pražský rodák boxuje, už na jaře, manažeři ji ale nakonec odmítli. Nyní je ale situace jiná. Dle informací www.profiboxing.cz český boxer i jeho trenér Jurij Krivoručko smlouvu podepsali a odeslali do Anglie, potvrzení duelu by tak mělo být tentokrát již jen formalitou. Ostatně i Chisora jej bere už coby hotovou věc.

Favoritem zápasu je britský rebel

A jak na tom momentálně je Pála, který je stejně starý jako jeho britský soupeř? Po narození prvorozené dcerky Alenky je již měsíc v plné přípravě, jelikož měl na stole nabídku od jiného špičkového evropského boxera.

K zápasu se zatím nesmí vyjadřovat (dokud nebude smlouva potvrzená, poté vám přineseme rozhovor), je ale jasné, že jej bere jako velkou šanci. Chisora je totiž momentálně britská dvojka, světová sedmička, výhra nad ním by Pálu katapultovala do elitní desítky ratingu a pozice české profesionální jedničky.

„Není nač čekat,“ pronesl přece jen spokojený novopečený otec, který tak má možnost zažít během necelých dvou měsíců druhou životní událost. Po úspěchu v osobním životě, nyní v tom sportovním.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy