V Račicích cinkají první české medaile. Kanoista Fuksa má na MS stříbro, kajakář Dostál bronz!

ČTK ČTK
26. 8. 2017 11:28
Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál se na mistrovství světa v Račicích postarali o první dvě medaile pro českou reprezentaci.
Martin Fuksa.
Martin Fuksa. | Foto: Reuters

Račice - Martin Fuksa obhájil na kilometrové trati v Račicích stříbrnou medaili z předloňského mistrovství světa. Josef Dostál, jenž rovněž obhajoval druhé místo z Milána, skončil v závodě na 1000 metrů třetí.

Fuksa se od začátku držel na prvním místě, ale neodolal pověstnému finiši trojnásobného olympijského vítěze Sebastiana Brendela. Němec ovládl kilometrovou trať na MS potřetí za sebou, bronz získal stříbrný medailista z olympijských her v Riu Brazilec Isaquias Queiroz.

Dostál, jenž před šampionátem vyhlásil útok na dvě zlaté medaile, od začátku kontroloval čelo, na třetím mezičase se posunul na první místo, ve finiši ale podlehl dvěma soupeřům. Premiérové individuální zlato slaví překvapivě Němec Tom Liebscher, na druhé místo se prodral Portugalec Fernando Pimenta.

Deblkanoistky Jana Ježová a Lenka Součková skončily na pětistovce deváté.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Uvězněného ruského opozičního politika Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Koronavirus mají v pražské zoo i lvi a gorilí samec. Příznaky mají mírné

Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí e jeden gorilí samec v pražské zoo. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u gorilího samce Richarda nechutenstvím a únavou. Informoval o tom ředitel pražské zoo na svém Twitteru. Zoo bude podle něj ve spolupráci s veterinární správou postupně testovat i další zvířata. "Proběhne také sekvenace vzorků, aby se zjistilo, o kterou variantu koronaviru jde," dodal.

Zdroj: Domácí
před 49 minutami

Newyorská prokuratura už získala Trumpovy finanční záznamy

Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa poté, co mnohaměsíční soudní tahanice kolem žádosti o tyto dokumenty v pondělí ukončil Nejvyšší soud USA. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN. Prokuratura údajně dostala miliony stránek záznamů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy