V Pardubicích odstartoval Středoevropský pohár. Nováček nepřekvapil, dominovaly Pardubice

Jakub Bartoš
14. 11. 2016 8:35
Nejvyrovnanější bitvu úvodního kola Středoevropského poháru svedly celky, které se letos hodlají poprat o titul. Pardubičtí WBS nakonec porazili svého soupeře z polského Kielce a díky třem vítězstvím patří českému celku první místo. Brno má za sebou první soutěžní zápasy a z třech utkání si odváží jedno vítězství.
Základní škola Studánka hostila první zápasy Středoevropského poháru. Všechny zápasy ovládl celek Pardubic.
Základní škola Studánka hostila první zápasy Středoevropského poháru. Všechny zápasy ovládl celek Pardubic. | Foto: Zdroj: Česká asociace basketbalu na vozíku

Pardubice – Základní škola Studánka o víkendu hostila první zápasy Středoevropského poháru. Spokojenost zněla hlavně z týmu domácích Pardubic, které ovládly všechna utkání. Brněnský HOBIT si snadno poradil s nováčkem z Maďarska. Ten naopak nepřekvapil a při debutu v soutěži nezískal ani bod.

Foto: Zdroj: Česká asociace basketbalu na vozíku

Pro maďarský národní tým jde o první podobnou zkušenost. Basketbal na vozíku se zde pomalu rozvíjí, a tak jsou hráči i soupeři spokojeni s jeho účastí v poháru. "Je celkem jasné, že nemají reálnou šanci na dobré umístění. Jsme nicméně rádi, že tu jsou. My jsme se s nimi v zápase ze začátku trochu tahali, ale pak jsme dokázali utéct na rozdíl dvaceti bodů. To nám umožnilo točit sestavu a zkoušet různé herní varianty," popsal hráč SK HOBIT Brno Pavel Minařík. Utkání nakonec český celek ovládl rozdílem více než třiceti bodů.

Pro moravský tým to bylo první soutěžní vítězství v nové sezóně. "Ostatní zápasy jsme sice prohráli, ale trochu jsme s tím počítali. Mrzí nás jen zápas s Kielce, který jsme mohli zvládnout lépe. Určitě ale máme šanci na střed tabulky. Musíme se jen soustředit na disciplínu a dělat přesně to, na čem jsme se domluvili," shrnul Pavel Minařík. K přípravě letos týmu pomáhá i Adam Erben, reprezentant a hráč rakouských Sitting Bulls. Zkušený basketbalista tým hlavně trénuje, ale občas zasáhne i do zápasů.

WBS Pardubice čeká letos hodně nabitý program.
WBS Pardubice čeká letos hodně nabitý program. | Foto: Zdroj: Česká asociace basketbalu na vozíku

Maďarsko potřebuje čas

Na střetnutí dvou českých zástupců došlo hned v sobotu dopoledne. Domácí celek dokázal Brno přehrát 64:42. "Vyhráli jsme všechny zápasy a nejtěžším soupeřem byl asi polský tým. Často s nimi hrajeme vyrovnanou partii a nikdy není jasné, kdo vyhraje. Začátek se nám nepovedl, protože jsme prohrávali o dvanáct bodů. Pak ale začala fungovat komunikace, obrana i útok, což byl klíč k úspěchu," hodnotil pardubický hráč Tomáš Nevěčný zápas s Kielce.

WBS Pardubice čeká letos nabitý program, což si hráči pochvalují. Podle Tomáše Nevěčného je každé utkání důležité a výkony se díky tomu posouvají dál. Klub chce letos bojovat o titul a za největšího soupeře považuje právě polský celek z Kielce. Bez ambic na úspěch je naopak nováček soutěže složený z národního mužstva Maďarska.

"V jejich hře není vidět příliš velká kvalita. Uvidíme, jak se budou posouvat. Každý ale někde musí začít a jsme rádi, že si s nimi můžeme zahrát. Je to zpestření a výhoda, protože můžeme porovnávat síly s týmy ze zahraničí," dodal Tomáš Nevěčný.   

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy