reklama
 
 

V Pardubicích odstartoval Středoevropský pohár. Nováček nepřekvapil, dominovaly Pardubice

14. 11. 2016 8:35
Nejvyrovnanější bitvu úvodního kola Středoevropského poháru svedly celky, které se letos hodlají poprat o titul. Pardubičtí WBS nakonec porazili svého soupeře z polského Kielce a díky třem vítězstvím patří českému celku první místo. Brno má za sebou první soutěžní zápasy a z třech utkání si odváží jedno vítězství.

Pardubice – Základní škola Studánka o víkendu hostila první zápasy Středoevropského poháru. Spokojenost zněla hlavně z týmu domácích Pardubic, které ovládly všechna utkání. Brněnský HOBIT si snadno poradil s nováčkem z Maďarska. Ten naopak nepřekvapil a při debutu v soutěži nezískal ani bod.

Pro maďarský národní tým jde o první podobnou zkušenost. Basketbal na vozíku se zde pomalu rozvíjí, a tak jsou hráči i soupeři spokojeni s jeho účastí v poháru. "Je celkem jasné, že nemají reálnou šanci na dobré umístění. Jsme nicméně rádi, že tu jsou. My jsme se s nimi v zápase ze začátku trochu tahali, ale pak jsme dokázali utéct na rozdíl dvaceti bodů. To nám umožnilo točit sestavu a zkoušet různé herní varianty," popsal hráč SK HOBIT Brno Pavel Minařík. Utkání nakonec český celek ovládl rozdílem více než třiceti bodů.

Pro moravský tým to bylo první soutěžní vítězství v nové sezóně. "Ostatní zápasy jsme sice prohráli, ale trochu jsme s tím počítali. Mrzí nás jen zápas s Kielce, který jsme mohli zvládnout lépe. Určitě ale máme šanci na střed tabulky. Musíme se jen soustředit na disciplínu a dělat přesně to, na čem jsme se domluvili," shrnul Pavel Minařík. K přípravě letos týmu pomáhá i Adam Erben, reprezentant a hráč rakouských Sitting Bulls. Zkušený basketbalista tým hlavně trénuje, ale občas zasáhne i do zápasů.

Maďarsko potřebuje čas

Na střetnutí dvou českých zástupců došlo hned v sobotu dopoledne. Domácí celek dokázal Brno přehrát 64:42. "Vyhráli jsme všechny zápasy a nejtěžším soupeřem byl asi polský tým. Často s nimi hrajeme vyrovnanou partii a nikdy není jasné, kdo vyhraje. Začátek se nám nepovedl, protože jsme prohrávali o dvanáct bodů. Pak ale začala fungovat komunikace, obrana i útok, což byl klíč k úspěchu," hodnotil pardubický hráč Tomáš Nevěčný zápas s Kielce.

WBS Pardubice čeká letos nabitý program, což si hráči pochvalují. Podle Tomáše Nevěčného je každé utkání důležité a výkony se díky tomu posouvají dál. Klub chce letos bojovat o titul a za největšího soupeře považuje právě polský celek z Kielce. Bez ambic na úspěch je naopak nováček soutěže složený z národního mužstva Maďarska.

"V jejich hře není vidět příliš velká kvalita. Uvidíme, jak se budou posouvat. Každý ale někde musí začít a jsme rádi, že si s nimi můžeme zahrát. Je to zpestření a výhoda, protože můžeme porovnávat síly s týmy ze zahraničí," dodal Tomáš Nevěčný.   

autor: Jakub Bartoš | 14. 11. 2016 8:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama