V Klingenthalu postoupili do závodu všichni čeští skokané

12. 2. 2013 17:28
Nejlepší byl čtrnáctý Lukáš Hlava, naopak Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka se umístili na konci postupové čtyřicítky. Jan Matura měl účast ve středečním závodu jistou.
Jan Matura bude v Klingenthalu opět útočit na nejvyšší příčky.
Jan Matura bude v Klingenthalu opět útočit na nejvyšší příčky. | Foto: Reuters

Klingenthal - Z kvalifikace na závod Světového poháru na velkém můstku v Klingenthalu postoupili všichni tři čeští skokané. Nejlepší z nich byl čtrnáctý Lukáš Hlava, naopak Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka se umístili na konci postupové čtyřicítky. Jan Matura měl coby sedmý muž průběžného pořadí seriálu účast ve středečním závodu jistou.

Vítězem kvalifikace se stal domácí Němec Richard Freitag, jenž doletěl do vzdálenosti 141,5 metru. O šest metrů méně skočil favorizovaný Rakušan Gregor Schlierenzauer, který oslnil při předchozí zastávce seriálu v Harrachově a díky dvěma výhrám se stal nejúspěšnějším skokanem historie. Na kontě má ve 23 letech už 48 vítězství.

Matura byl v Harrachově dvakrát na stupních vítězů a formu potvrdil dnes skokem dlouhým 128,5 metru. Hlava předvedl 123 metrů, sedmatřicátý Kožíšek i devětatřicátý Koudelka dosáhli stejného výkonu 114,5.

Středeční závod v Klingenthalu bude předposledním individuálním před mistrovstvím světa ve Val di Fiemme.