Čáslavská, fotbalisté Chapecoense, boxer Ali či Mr. Hockey. Ti všichni odešli v roce 2016

Rok 2016 nepřinesl jen sportovní úspěchy a vítězství. Také letos svět opustila řada aktivních nebo již bývalých sportovců či trenérů. Podívejte se, kdo také zemřel.
8. ledna zemřela Italka Maria Teresa de Filippisová, která se v roce 1958 jako první žena zařadila do světa novodobé formule 1. Z pěti Grand Prix se třikrát kvalifikovala, dojela ale jediný závod.
První americký olympijský vítěz ve sjezdu Bill Johnson zemřel 22. ledna. Sjezdař vybojoval zlatou medaili v roce 1984 v Sarajevu, v životní sezoně tehdy vyhrál i tři závody Světového poháru.
24. března se svět poklonil památce Johana Cruyffa. Jeden z nejlepších fotbalistů historie v osmašedesáti letech v Barceloně zemřel. Bývalý nizozemský útočník a později úspěšný trenér bojoval od minulého roku s rakovinou plic.
Série řady nehod a zdravotních problémů při profesionálních cyklistických závodech vyvrcholila 29. března, kdy Belgičan Antoine Demoitié podlehl v nemocnici v Ajacciu infarktu.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
28. 12. 2016 9:15
V roce 2016 svět opustili sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, při letecké katastrofě téměř všichni fotbalisté celku Chapecoense, boxer Muhammad Ali, fotbalista a trenér Johan Cruyff či hokejista Gordie Howe. Podívejte se v galerii.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy