Foto: Létám jako motýl, bodám jako včela. "Největší" navždy odešel z ringu

Foto: Létám jako motýl, bodám jako včela. "Největší" navždy odešel z ringu
Jeden z nejlepších boxerů všech dob Muhammad Ali zemřel v pátek večer v nemocnici ve Phoenixu.
Olympijskému vítězi bylo čtyřiasedmdesát let.
Tento týden byl hospitalizován kvůli dýchacím potížím.
"Po dvaatřicetiletém boji s Parkinsonovou nemocí Muhammad Ali ve věku 74 let zemřel," oznámil mluvčí rodiny Bob Gunnell.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Zahraničí ČTK Sport, Zahraničí, ČTK
4. 6. 2016 12:04
Olympijský vítěz z roku 1960 a trojnásobný profesionální mistr světa těžké váhy patřil mezi nejslavnější a nejkontroverznější sportovce světa. Jeho původní jméno znělo Cassius Clay, později však přešel na muslimskou víru a přijal jméno nové. Z 61 zápasů mezi profesionály jich vyhrál 56 a pouze pětkrát odešel poražen. Amatérský ring opustil po triumfu na OH 1960 v Římě s bilancí 100 vítězství a pěti proher. Muhammad Ali zemřel ve věku 74 let v pátek večer v nemocnici ve Phoenixu.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy