Smrt v sedle. Cyklisty ohrožují motorky, auta i nebezpečné sjezdy

Víkendová úmrtí dvou belgických cyklistů opět připomněla, jak riskantním sportem silniční cyklistika je. Připomeňte si s námi některé oběti i to, jak se cyklisté potýkají s doprovodnými motocykly.
Světová cyklistika truchlí. Během dvou dní zemřeli hned tři závodníci. Belgičan Antoine Demoitié včera v noci podlehl zraněním, která utrpěl po pádu pod kola motocyklu během nedělního jednorázového závodu Gent - Wevelgem.
Také v pondělí zesnul jeho krajan Daan Myngheer. Toho už v sobotní etapě dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt. Veškerá péče lékařů v Ajacciu však byla marná.
Třetí obětí je Američan Randall Fox. Devětadvacetiletý oregonský cyklista podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu.
Ale zpět k Demoitiému. Jeho nehoda byla tragickým vyvrcholením celé série nebezpečných kolizí profesionálních cyklistů s doprovodnými motocykly, kterých byl v posledních dvanácti měsících víc než dost.
Foto: ČTK
Sport Sport
29. 3. 2016 13:42
Víkendové úmrtí dvou belgických cyklistů opět připomnělo, jak riskantním sportem silniční cyklistika je. Připomeňte si s námi některé její oběti i to, jak se cyklisté potýkají s doprovodnými motocykly.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Volejbalistky prohrály duel o bronz v Evropské lize

České volejbalistky zůstaly v Evropské lize pod stupni vítězů. V dnešním utkání o bronz ve Final Four hraném v bulharském Ruse podlehly Španělkám 2:3 po setech 26:28, 25:10, 25:23, 16:25 a 10:15 v super tie-breaku. Titul získaly přemožitelky Češek ze sobotního semifinále Bulharky, které porazily Chorvatsko 3:1.

"Je to pro nás zklamání. Věřili jsme v medaili, byli jsme nastartovaní a chtěli jsme urvat, když ne obhajobu, tak nějakou placku. Na Španělky jsme si věřili, byli jsme na ně výborně připraveni, ale bohužel turnaj nás nezastihl v optimální formě," řekl asistent trenéra Martin Hroch.

Volejbalistky v prvním setu zpočátku ztrácely, ale do koncovky šly s náskokem 23:21. O ten sice přišly, vzápětí si postupně vybojovaly tři setboly, ale ani jednou neuspěly. Dvakrát se připravily o šanci ukončit set zkaženým servisem. Naopak Španělky při první šanci setbol využily.

Ve druhém setu se Češkám povedlo od úvodních výměn odtlačit soupeřky od sítě a vybudovaly si šestibodový náskok, který narůstal. Univerzálka Orvošová zvýšila už na 20:9 a hra Španělek se rozpadla. Třetí set byl znovu vyrovnaný a tentokrát Češky koncovku zvládly.

Ve zbytku utkání ale působily unaveněji a měly problém se prosadit v útoku. Ve čtvrtém setu prohrávaly 12:17 a střídání nepomohla. Do rozhodujícího tie-breaku nastoupila základní šestka, ještě snížila z 4:8 na 7:8, ale po sérii nedůrazných smečí slavily bronz soupeřky.

"Nám pak trošku došly síly," řekla kapitánka Andrea Kossányiová k obratu v utkání po třetím setu. "Asi je brzo to soudit. Celou dobu hrajeme jako tým a dneska jsme jako tým nehrály."

Na výkonu týmu už se mohla projevit únava po náročném programu. "Je to pravděpodobné. Holky to táhnou společně třetí měsíc, navíc chybí Míša Mlejnková a je pravda, že jsme to všechno hráli na šest sedm lidí a v závěru nám došly baterky, jak se říká," uvedl Hroch. Volejbalistky mají za sebou úspěšnou kvalifikaci mistrovství Evropy a Evropskou ligu.

Po oddychu se začnou připravovat na ME, které se uskuteční od 18. srpna do 4. září. Ve skupině B se utkají v Plovdivu s domácím Bulharskem, Polskem, Německem, Španělskem a Řeckem.

Final Four Evropské ligy volejbalistek v Ruse (Bulharsko):

O 3. místo:

ČR - Španělsko 2:3 (-26, 10, 23, -16, -10)

Rozhodčí: Geldofová (Niz.), Luts (Belg.). Čas: 134 min. Diváci: 2100.

Sestava a body ČR: Kossányiová 13, Trnková 14, Orvošová 13, Hodanová 13, Šimáňová 9, Valková 1, libero Dostálová - Svobodová 1, Kojdová 2, Bajusz, Nová 3. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Španělska: Montorová 24, Escamillaová 23.

Finále:

Bulharsko - Chorvatsko 3:1 (-22, 22, 17, 20).

Zdroj: ČTK
Další zprávy