Totální kolaps. Nymburk se v závěru sesypal a přišel o vítězství i šanci na postup

15. 1. 2019 22:16
Basketbalisté Nymburku v jedenáctém kole Ligy mistrů po kolapsu ve čtvrté čtvrtině prohráli 72:85 v Antverpách a přišli o šanci na postup do osmifinále. Českého šampiona nyní čeká ve skupině C už jen boj o 5. a 6. místo znamenající přesun do Evropského poháru FIBA.
Mike Myers z Nymburka bojuje pod košem v utkání s Antverpami
Mike Myers z Nymburka bojuje pod košem v utkání s Antverpami | Foto: fiba.basketball

Ofenzivní první čtvrtina vyšla lépe domácím, kteří ji vyhráli 29:27. Antverpy v jednu chvíli vedly už o pět bodů, které jim dvěma ztrátami daroval střídající Tomáš Vyoral. Ve druhé, o poznání opatrnější části ale Nymburk zpevnil obranu a vypracoval si tříbodové poločasové vedení (47:44).

Třetí dějství patřilo českému šampionovi, který do druhé půle vstoupil pěti body Jaromíra Bohačíka a postupně si vypracoval až devítibodové vedení. Jenže naděje na osmifinále mu pak vzal naprostý kolaps v závěrečném hracím období. V něm hosté dali pouhých sedm bodů a Antverpám v něm podlehli o 19 bodů.

"Dnes jsme špatně bránili a na konci jsme udělali příliš mnoho chyb, které nás připravily o vítězství," řekl Jaromír Bohačík, který byl s 18 body nejlepším střelcem zápasu. "Hráli jsme jen prvních 35 minut, pak jsme ztratili koncentraci, začali dělat chyby a prohráli jsme," konstatoval trenér Nymburku Oren Amiel.

Nymburk porážka připravila o možnost navázat na předchozí dvě sezony, kdy v Lize mistrů vždy postoupil do play off. Stále je však ve hře o přesun do Evropského poháru FIBA, který zaručuje umístění na páté a šesté příčce.

Basketbalová Liga mistrů - 11. koloe, skupina C:

Antverpy - Nymburk 85:72 (29:27, 44:47, 59:65)

Nejvíce bodů: Bako a Kalinoski oba 15, Sanders 14, Lee a Tate oba 13 - J. Bohačík 18, Lawrence 12, Cosey a Myers oba 8. Fauly: 18:23. Trestné hody: 22/17 - 19/13. Trojky: 10:9. Doskoky: 37:36.

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.