ERA Nymburk

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Nymburk porazil Peristeri a do play off jde jako nejlepší tým LM

Basketbalisté Nymburka v posledním kole skupiny Ligy mistrů porazili 84:72 Peristeri a díky prohře favorizovaného Tenerife v Bambergu postoupili do osmifinále z prvního místa. Středočeši tak s bilancí 12 výher a dvou porážek jdou do play off jako nejlepší tým základní části. Soupeře jim určí los 18. února.

Nymburk v úvodním kole vyřazovací části, které je na programu na začátku března a hraje se na dva vítězné zápasy, narazí na tým ze čtvrtých míst. Čeští šampioni, kteří už před dnešním zápasem měli jistotu postupu nejhůře z druhé pozice, navíc budou mít v osmifinále výhodu domácího prostředí.

Středočeši dnešní duel v pražské hale Královka nezačali dobře a první čtvrtinu prohráli 26:31. Nepomohl jim ani skvělý vstup do druhého dějství, které odstartovali šňůrou 8:0. Hosté se totiž včas vzpamatovali a o poločasové přestávce bylo skóre 42:42.

Ve třetí čtvrtině Nymburk zlepšil obranu, ujal se vedení 61:53, a i když Peristeri v poslední části dlouho vzdorovalo, domácí důležité vítězství udrželi. A protože favorizované Tenerife prohrálo 96:98 po prodloužení v Bambergu, který už byl bez šance na osmifinále, posunul se Nymburk v konečném pořadí skupiny C na první místo.

Fanoušci i hráči v Královce dokonce mohli oslavit postup Nymburka z prvního místa hned dvakrát. Hlasatel v hale totiž nejprve ohlásil, že Bamberg vyhrál 87:84, ale vzápětí se opravil, protože Tenerife trojkou sekundu před koncem čtvrté čtvrtiny srovnalo na 87:87. Napodruhé už ale mohli slavit doopravdy, protože Bamberg v prodloužení uspěl.

Basketbalová Liga mistrů - 14. kolo:

Skupina C:

Nymburk - Peristeri (Řec.) 84:72 (26:31, 42:42, 61:53)

Nejvíce bodů: Booker 25, Hruban 16, Dalton 14 - Gray 18, Moreira 16, Moses 11. Fauly: 15:19. Trestné hody: 20/19 - 15/12. Trojky: 11:10. Doskoky: 40:34.

Nymburk v LM porazili Bar a drží šanci na první místo

Basketbalisté Nymburka v předposledním kole základní fáze Ligy mistrů vyhráli 98:66 v Baru a stále mají šanci postoupit do play off z prvního místa. Středočeský celek si díky jedenáctému vítězství ve skupině vylepšil nejlepší výsledek v soutěži z ročníku 2017/18.

Nymburk se musel obejít bez trojice opor, protože zranění do Černé Hory nepustila Michaela Dixona s Pavlem Pumprlou a doma zůstal také nemocný Jaromír Bohačík. Hosté, kteří už před zápasem měli jistotu play off, zatímco Bar už byl mimo hru, se s tím ale dokázali vypořádat víc než dobře.

První čtvrtinu vyhráli 32:10 a náskok bez problémů zvyšovali i ve zbytku zápasu. Nakonec si připsali nejvyšší vítězství ve skupině. Nejlepším střelcem Nymburka byl s 16 body Vojtěch Hruban a na dvouciferné hodnoty dosáhli také Martin Peterka (15), Deishuan Booker (14), Petr Šafarčík (11) a Martin Kříž (10).

Nymburk patří v tabulce druhé místo za Tenerife, se kterým má stejný počet výher, ale horší vzájemnou bilanci. Aby se Středočeši dostali do čela, potřebují v závěrečném kole doma zdolat Peristeri, na jehož palubovce v prosinci utrpěli jednu ze dvou porážek ve skupině, a současně doufat v zaváhání Tenerife v Bambergu.

Basketbalová Liga mistrů - 13. kolo:

Skupina C:

Mornar Bar - Nymburk 66:98 (10:32, 31:58, 44:84)

Nejvíce bodů: Vranjes 26, Jelenič 14, Pavič 11 - Hruban 16, Peterka 15, Booker 14. Fauly: 20:17. Trestné hody: 13/12 - 13/11. Trojky: 10:15. Doskoky: 38:42.

Peristeri - Bamberg 78:75, Tenerife - VEF Riga 92:59.

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

Basketbalisté Nymburka vezou ze Svitav rekordní 60. výhru

Basketbalisté Nymburka ve druhém kole nové sezony nejvyšší soutěže vyhráli 97:70 ve Svitavách. Středočeský celek, který usiluje o sedmnáctý titul za sebou, si připsal šedesáté vítězství za sebou a překonal vlastní ligový rekord z roku 2014.

Nymburk, který ještě nenasadil nejnovější posilu z polské ligy, kapverdské křídlo Ivana Almeidu, měl od začátku zápas pod kontrolou. Nejlepším střelcem vítězného celku byl Jaromír Bohačík s 24 body, double-double za 13 bodů a 12 doskoků zaznamenal americký pivot Zachary Hankins.