Těžký los basketbalistů. Na ME se Španěly a Slovinskem

ČTK ČTK
18. 11. 2012 21:15
Los nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v roce 2013 uskuteční ve Slovinsku, české reprezentaci nepřál.
Čechům los basketbalového ME 2013 moc nepřál.
Čechům los basketbalového ME 2013 moc nepřál. | Foto: ČTK

Postojna - Čeští basketbalisté se na mistrovství Evropy 2013 utkají v základní skupině s obhájci titulu Španěly, domácím Slovinskem, Chorvatskem, Polskem a Gruzií.

Rozhodl o tom dnešní los v proslulé slovinské jeskyni Postojna.

Svěřenci trenéra Pavla Budinského, kteří se na šampionát probojovali poprvé od roku 2007, se tak dostali do zřejmě nejtěžší ze čtyř skupin.

Jasným favoritem je Španělsko, které vyhrálo poslední dva evropské šampionáty a na posledních olympijských hrách se muselo poklonit jen Američanům.

Nepříjemní budou i Slovinci, kteří od osamostatnění v roce 1992 nikdy na mistrovství Evropy nechyběli. Nyní budou mít i podporu domácího publika.

Poláci a Gruzinci s borci z NBA

Podobně je na tom Chorvatsko, kterému navíc dorůstá velmi silná generace mistrů Evropy do 18 let. A také Polsko a Gruzie patří mezi tradičně silné basketbalové země, které mají své hráče v NBA.

Polsko v zámoří reprezentuje pivot Marcin Gortat (Phoenix) a Gruzii Zaza Pačulja (Atlanta) a Tornike Šengalja (Brooklyn).

Češi vstoupí do turnaje 4. září 2013 soubojem s domácím Slovinskem. O den později se utkají s Polskem, následovat budou Španělsko, Gruzie a skupinu zakončí s Chorvatskem.

Ve skupině bude hrát každý s každým, do další fáze postoupí tři nejlepší celky, další tři budou vyřazeny. Finále je na programu 22. září.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy