Čeští basketbalisté i podruhé vyhráli na palubovce soupeře

22. 8. 2012 0:40
Čeští basketbalisté i podruhé v kvalifikaci o mistrovství Evropy vyhráli na palubovce soupeře, když po Bělorusku vezou výhru z Portugalska.
Tomáš Satoranský (ilustrační foto)
Tomáš Satoranský (ilustrační foto) | Foto: ČTK

Feijo - Čeští basketbalisté i podruhé v kvalifikaci o mistrovství Evropy vyhráli na palubovce soupeře, když po Bělorusku vezou výhru 74:67 z Portugalska.

Nejlepším střelcem českého týmu byl s 18 body Petr Benda, ještě o dva body více nastřílel Portugalec Jaime Silva.

O své výhře rozhodli svěřenci trenéra Pavla Budínského už v první čtvrtině, kterou vyhráli 24:10.

Portugalci, kteří zaznamenali hned 14 útočných doskoků, do poloviny zápasu snížili ztrátu na rozdíl devíti bodů a v závěrečné minutě se dostali na dostřel tří bodů, Češi už si výhru pohlídali.

Konečný stav pak v poslední sekundě zápasu upravil úspěšným trojkovým pokusem z vlastní poloviny Pavel Pumprla.

S bilancí dvou výher a jedné prohry se Češi stále drží za sobotním přemožitelem Itálií, která jako jediná ještě ve skupině F nezaváhala.

Dalším soupeřem českého týmu bude příští pondělí v Chomutově tým Turecka.

Výsledky:

Portugalsko - Česko 67:74 (10:24, 34:43, 46:58)

Nejvíce bodů: Jaime Silva 20, Gomes 10, Barroso 9 - Benda 18, Hruban 12, Pumprla 11, Bartoň 9, Jelínek 8. Fauly: 25:21. Trestné hody: 11/11 - 26/18. Trojky: 8:4.

1. Itálie 3 3 0 238:167 6
2. Česko 3 2 1 200:195 5
3. Turecko 2 1 1 146:152 3
4. Bělorusko 2 0 2 139:150 2
5. Portugalsko 2 0 2 112:171 2