Tabu padlo, první tým NBA má na dresu sponzora

ČTK ČTK
16. 5. 2016 13:11
Nejhorší tým základní části aktuálního ročníku Philadelphia podepsala smlouvu se společností StubHub a její logo o velikosti 6,5x6,5 cm se objeví na levé přední straně dresů
V uplynulé sezoně ještě hráli Sixers bez sponzora na dresu. To se nyní mění
V uplynulé sezoně ještě hráli Sixers bez sponzora na dresu. To se nyní mění | Foto: Reuters

Filadelfie - Basketbalisté Philadelphie 76ers se stali prvním týmem, který využil změny v pravidlech NBA a dali si sponzorské logo na dresy. Reklamu na trikotech vedení zámořské soutěže povolilo na tříleté zkušební období od začátku nadcházející sezony.

Nejhorší tým základní části aktuálního ročníku Philadelphia podepsala smlouvu se společností StubHub a její logo o velikosti 6,5x6,5 cm se objeví na levé přední straně dresů. "Vždycky jsem záviděl klubům v anglické lize, také NASCAR to pochopil hodně rychle," citovala agentura AP výkonného ředitele 76ers Scotta O'Neila.

NBA o reklamě na dresech rozhodla před měsícem a stala se první ze čtyř největších severoamerických soutěží (baseballové MLB, NFL v americkém fotbale a hokejové NHL), která se k tomu odhodlala. Kluby z fotbalová MLS mají sponzory na dresech od roku 2007 a ročně díky tomu vydělají šest milionů dolarů.

Vedení NBA odhaduje, že by jí tento krok měl vynést 100 milionů dolarů. "Zkoušíme zajistit nové zdroje příjmů a jak to tak vypadá, tak jsme v tom průkopníci," uvedl O'Neil.

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy