Durantova Oklahoma vyřadila z play off favorizované San Antonio

13. 5. 2016 9:37
V šestém zápase porazili druhý nejlepší tým základní části a nasazenou dvojku Západní konference 113:99 a sérii vyhráli 4:2.
San Antonio v play off překvapivě končí.
San Antonio v play off překvapivě končí. | Foto: Reuters

Oklahoma City - Basketbalisté Oklahomy překvapivě vyřadili z play off NBA San Antonio. V šestém zápase porazili druhý nejlepší tým základní části a nasazenou dvojku Západní konference 113:99 a sérii vyhráli 4:2. O postup do finále zámořské ligy se Thunder utkají s obhájci titulu Golden State Warriors.

San Antonio bylo favoritem série, navíc do ní vstoupilo drtivým vítězstvím 124:92. Od druhého zápasu však Thunder srovnali krok a postup završili dominantním výkonem právě oni.

"První zápas jsme hodili za hlavu. Poté jsme nastoupili s jiným psychickým rozpoložením. Věděli jsme, co máme dělat, abychom tuhle sérii vyhráli," řekl Westbrook.

Spurs sice v úvodu šestého duelu vedli 16:10, ale pak nad utkáním převzali kontrolu domácí. V poločase Oklahoma vedla 55:31. "Nastoupili na nás a uštědřili nám pořádnou ránu do žaludku. Hráli skvěle, ale my nedali některé otevřené střely a udělali jsme hloupé ztráty, které beru na sebe," litoval Kawhi Leonard, s 22 body nejlepší střelec Spurs.

Jeho tým se ještě v poslední čtvrtině přiblížil na jedenáct bodů, ale jeho naděje na obrat zastavil úspěšnou trojkou a nájezdem Russell Westbrook, autor 28 bodů a 12 asistencí. Kevin Durant k výhře přispěl 37 body a devíti doskoky.

Utkání možná bylo poslední v kariéře Tima Duncana, kterému se v průběhu série vůbec nedařilo, ale v šestém zápase nastřílel 19 bodů. Čtyřicetiletý pivot však neprozradil, jestli ukončí kariéru, nebo v ní bude pokračovat.

V poraženém týmu dal ještě LaMarcus Aldridge 18 bodů a doskočil 14 míčů.