"Strčil do mě, mám trvalé následky." Fanoušek žaluje slavného Woodse a jeho caddieho

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 4. 2020 12:13
Golfový fanoušek z Floridy zažaloval Tigera Woodse a jeho caddieho Joea LaCavu.
Tiger Woods
Tiger Woods | Foto: Reuters

Brian Borruso tvrdí, že mu LaCava během turnaje Valspar Championship v Tampě v roce 2018 způsobil zranění s trvalými následky, když ho strčil do davu diváků. Muž požaduje odškodné ve výši minimálně 30 tisíc dolarů (800 tisíc korun).

Borruso v žalobě popsal, že incident se odehrál ve 3. kole turnaje. Když míček po Woodsově odpalu dopadl blízko něj, chtěl si Borruso udělat selfie se slavným golfistou v pozadí. LaCava ho však strčil do davu diváků a způsobil mu zranění, která muž popsal jako "trvalá či pokračující".

Vítěz patnácti turnajů kategorie major Woods je veden jako obžalovaný kvůli tomu, že je LaCavovým zaměstnavatelem. V žalobě se tvrdí, že podle Golfové asociace USA jsou hráči zodpovědní za chování svých caddiů a Woods "nesplnil své povinnosti a umožnil" LaCavovi užít sílu.

Podívejte se, jak k incidentu došlo:

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 16 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy