Boxerský šampion na Twitteru "radil", jak zmlátit manželku. Přišel o licenci

Sport Sport
Aktualizováno 30. 3. 2020 18:06
Nucená domácí izolace zjevně nesvědčí boxerskému šampionovi Billymu Joe Saundersovi. Na Twitteru se o víkendu objevilo video, v němž "radil" fanouškům, jak si během karantény ručně poradit s naštvanou partnerkou. A velice se pak divil kritice, která se okamžitě strhla. V pondělí pak přišel na neurčito o licenci.
Billy Joe Saunders
Billy Joe Saunders | Foto: Reuters

Třicetiletý boxer během dvouminutové "instruktáže" vysvětloval "tátům a manželům", jak si poradit se "starou", když má po šesti dnech karantény "příliš mnoho řečí". Své rady pak doprovázel demonstrací na boxovacím pytli.

Až po vlně rozhořčených reakcí na sociálních sítích se Saunders za video omluvil s vysvětlením, že ho myslel jako vtip. "Domácí násilí jsem nikdy neschvaloval a kdybych viděl, že nějaký muž bije ženu, sám bych ho rozmlátil napadrť. Omlouvám se všem ženám, kterých jsem se mohl dotknout," napsal Saunders v omluvě.  

Ta mu nepomohla, podobně jako slib, že věnuje 25 tisíc liber charitativní organizaci pomáhající právě obětem domácího násilí.

Následně pak boxer pocházející z komunity kočovníků na svůj twitterový účet napsal několik příspěvků, v nichž útočil na podle něj zcela nechápavá média. 

Saunders, aktuální mistr světa asociace WBO, má v ringu bilanci 29 výher a 0 porážek. V ringu se naposledy objevil v listopadu, kdy knockautoval Marcela Estebana Cocerese. Na začátku května se měl utkat s mexickým šampionem Sauelem Alvarezem, ale tento souboj nakonec odložila pandemie koronaviru. 

Saunders takto neuletěl poprvé. Před dvěma lety musel zaplatit pokutu 100 tisíc liber za video, ve kterém nabízel drogově závislé ženě dávku za to, že bude mít sex s náhodně zvoleným mužem. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
Další zprávy