Olympijská šampionka musí ukončit kariéru. Zasmála se manželově vtipu

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 2. 2020 18:45
Jedna z nejlepších pozemních hokejistek na světě Alex Dansonová-Bennettová musela ukončit kariéru kvůli bizarnímu zranění hlavy.
Alex Dansonová-Bennettová při triumfálním návratu z OH v Riu, kde dovedla britský tým ke zlatu
Alex Dansonová-Bennettová při triumfálním návratu z OH v Riu, kde dovedla britský tým ke zlatu | Foto: Reuters

Když se během dovolené srdečně zasmála manželovu vtipu, zaklonila u toho hlavu a praštila se o zeď.

Následky byly takřka fatální. Bolesti ji pronásledují i po téměř roce a půl a sen o další olympijské medaili musela vzdát.

Čtyřiatřicetiletá Britka po ráně do hlavy skoro rok trpěla silnými bolestmi a migrénami. Život se jí změnil v září roku 2018 během dovolené v Keni.

Zpočátku nevinná příhoda se proměnila v boj o život, kapitánka zlatého týmu z olympijského turnaje v Riu de Janeiro na čas přestala mluvit, vadil jí sebemenší zvuk, světlo či dotyk.

"Po dlouhých osmnácti měsících a báječných 18 letech se sportem je na čase odejít do důchodu," napsala na Instagramu nejlepší střelkyně olympijských turnajů v Riu i Londýně o čtyři roky dříve. Tam pomohla domácím Britkám k bronzovým medailím.

Podle lékařů utrpěla mírné traumatické poranění mozku, krvácení se nepotvrdilo. Když se dala po více než roce vcelku do pořádku, zkusila před pár dny znovu trénovat.

Návrat ale autorka 115 reprezentačních branek a majitelka řady medailí z mistrovství Evropy vzdala. "Výzva vrátit se a zase hrát je hrozně velká, ale rizika příliš vysoká," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy