10. 10. 2007 15:53
Naopak Zakopalová vypadla v Bangkoku s Pinovou
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva/Bangkok - Český tenista Radek Štěpánek vyhrál na turnaji v Moskvě i druhý zápas, když ve středu zdolal domácího Dmitryje Tursunova ve třech setech.

Sedmý nasazený Rus ale začal zápas druhého kola Kremlin Cupu lépe. Brzy vzal Štěpánkovi podání a vedení si už do konce setu pohlídal. Vyhrál ho 6:3.

V druhé sadě ale rodák z Karviné zabral a vedl si lépe hlavně při podání. Díky zlepšenému servisu a několika esům udržel koncentraci, naopak Tursunov jednou ztratil a bylo na sety vyrovnáno 1:1.

A potom přišla možná klíčová hra. Hned v úvodu třetí sady totiž Štěpánek po velkém boji opět prolomil soupeřovo podání a brejk ihned potvrdil. Český reprezentant se dostal do vedení 2:0.

O chvíli pozdějí si za stavu 3:1 vytvořil další brejkbol a znovu ho proměnil. Tursunova to zlomilo a v následných výměnách už bylo jasné, že Radek Štěpánek může po 109 minutách a setech 3:6, 6:3 a 6:1 slavit postup do třetího kola.

Na soupeře ve čtvrtfinále si bude muset počkat, může jím být někdo z tria Murray (3. nasazený), Koroljov nebo Tipsarevič.

Zakopalová už v Bangkoku dohrála

Česká tenistka Klára Zakopalová vypadla ve druhém kole turnaje v Bankoku, když nestačila na Francouzku Camille Pinovou. Pražská rodačka, která v úvodním kole vyřadila Japonku Nakamurovou, prohrála po setech 3:6 a 6:7 (1).

Zakopalová prohrávala ve druhé sadě už 1:4 a následně zápas málem otočila. Manželka plzeňského fotbalisty Jana Zakopala srovnala stav a dokonce vedla 6:5. Jenže Francouzka se vrátila do hry a následný tie-break vyhrála hladce 7:1.

Česká reprezentantka, aktuálně 66. hráčka žebříčku WTA tak prohrála s o dvacet příček níže postavenou soupeřkou i druhý vzájemný zápas.