Špotáková v Londýně vyhrála, i když hodila jediný pokus

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 8. 2010 22:05
Tyson Gay běžel nejrychlejší stovku sezony
Barbora Špotáková házela i se zraněným loktem
Barbora Špotáková házela i se zraněným loktem | Foto: Reuters

Praha - Přestože házela se zraněným loktem na odhodové ruce, Barbora Špotáková v závodě Diamantové ligy v Londýně zvítězila.

Stačil ji k tomu jediný pokus, který jí doletěl do vzdálenosti 63,50 metru. Přestože se jí v průběhu závodu přibližovala Američanka Kara Pattersonová, o devět centimetrů skončila za českou oštěpařkou.

Světová rekordmanka a úřadující olympijská šampionka si tak vylepšila náskok v čele seriálu a před finálovým závodem vede před Pattersonovou o šest bodů.

K celkovému prvenství jí tak příští týden v Curychu stačí skončit třetí. V opačném případě by musela čekat na výsledek Američanky, která ji jako jediná může ještě předstihnout.

Čtěte také:
Bolt po dvou letech padl. Na stovce nestačil na Gaye
Bolt už letos nepoběží. Trápí ho bolavá záda

O vrchol prvního dne mítinku se postaral Američan Tyson Gay, který zaběhl nejrychlejší stovku sezony za 9,78 sekundy.

Z čela letošních tabulek vymazal vicemistr světa z Berlína Jamajčany Usaina Bolta a Asafu Powella, kteří měli shodný výkon 9,82 sekundy. Gay si letošní maximum vylepšil o šest setin, za osobním rekordem zaostal o devět.

Výsledky:

Ženy - oštěp: 1. Špotáková 63,50, 2. Pattersonová (USA) 63,41, 3. Stahlová (Něm.) 59,60,

800 m (B běh): 1. Masná 2:00,72.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

V roce 2018 francouzská policie při kontrole Saganova kamionu v přístavním městě Calais objevila skupinu Iráčanů. Soud později Čechovi uložil za pašování migrantů nejdříve trest vězení v délce 18 měsíců, loni jej zpřísnil na dva roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy