Špotáková je ve finále MS, stačily jí dva pokusy

Špotáková se zbavila nervozity a je v dalším velkém finále
Její výkon z druhé série měřil 65,02 metru.
Dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková, která minulý šampionát v Moskvě kvůli mateřským povinnostem vynechala,...
... hodila nevydařeným prvním pokusem 60,62 a výrazně zaostala za kvalifikačním limitem 63,50. Pak z ní ale nervozita spadla a hladce si zajistila účast v dalším velkém finále své kariéry.
Namále měla obhájkyně titulu Christina Obergföllová, která se vrací na MS po mateřské pauze a první dva pokusy v první skupině se jí hrubě nevydařily. Finále zachránila třetím hodem na 64,10 metru
Foto: ČTK
Sport Sport
28. 8. 2015 15:07
Barbora Špotáková hodila třetí nejlepší pokus kvalifikace, naopak Maria Abakumovová do finále neprošla.

Peking - Dva hody potřebovala ke kvalifikaci do nedělního finále mistrovství světa v atletice česká oštěpařka Barbora Špotáková.

Česká medailová naděje po prvním hodu, který měřil jen 60,62 metru, poslala oštěp do vzdálenosti 65,02 a v pohodě překonala kvalifikační limit.

"Přepadla mě obrovská nervozita před prvním hodem. Proto byl ten první hod příšerný. V druhém jsem se už uklidnila, protože jsem si řekla, že to přeci jen umím. Ideální to ale technicky nebylo," řekla České televizi olympijská šampionka.

"Musím si ten rozběh hodně kontrolovat, protože místní rychlý povrch příliš nesedí těm, kteří mají delší rozběh," plánuje si česká atletka před finále. "Musím být v pohodě a vyjde to."

Abakumovová končí

Nejlepší výkon v páteční kvalifikaci předvedla německá oštěpařka Christina Hussongová, jíž naměřili bez osmi centimetrů 66 metrů. Špotákové výkon stačil na celkové třetí místo.

Až posledním třetím pokusem se mezi dvanáctku nejlepších prodrala jedna ze spolufavoritek závodu Christina Obergföllová, jež dvakrát přešlápla. "To byla hra nervů, takhle se mi už dlouho nohy neklepaly," přiznala německá oštěpařka. "Ale do finále mě to posílí, příprava byla dobrá," doplnila.

Mezi elitu se naopak neprodrala Ruska Maria Abakumovová, jež před sedmi lety v Pekingu bojovala se Špotákovou o olympijské zlato.

Finále oštěpu je na programu v závěrečný den šampionátu, začít by mělo v neděli ve 12:45.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Stát zvažuje, že vytvoří celorepublikové státní poznávací značky. Už by se nelišily podle krajů

Ministerstvo dopravy se zabývá možností vytvoření tzv. celorepublikové státní poznávací značky, která by neměla teritoriální rozdělení podle krajů vydání. Stát by tak získal přes 104 milionů možných kombinací. Ve středu to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Nedostatek kombinací pro registrační značky vozidel tak v Česku nehrozí.

Ještě před případným zavedením celorepublikové značky má stát k dispozici velké množství kombinací i při současném systému, kdy se v případě vyčerpání současné kombinace čísel a písmen na značce pouze posune jedno písmeno určené pro daný kraj na další místo v tabulce. To brzy nastane v případě Prahy, uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Policie evakuovala v Brně přes sto lidí kvůli nálezu 100 kg granátu z války

Policie ve středu dopoledne evakuovala v Brně - Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu 100 kilogramů granátu z druhé světové války. Pyrotechnici pracují na bezpečné likvidaci nálezu, uvedla policie na twitteru. Zveřejnila tam také krátké video z místa. Bližší informace zatím nejsou známy.

Evakuaci kvůli munici zažili v posledních letech například lidé v Ostravě, kde se loni v listopadu našla nevybuchlá letecká puma z 2. světové války. Velká část obvodu Plesná byla tehdy uzavřená několik hodin. V Brně se v listopadu 2016 muselo evakuovat asi tisíc lidí poté, co se v Řípské ulici našla puma z 2. světové války.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Recidivista si za výhrůžky otrávením vody odpyká pět let, potvrdil soud

Recidivista Marek Vadel, který z vězení hrozil otrávením pitné vody v českých městech, si odpyká dalších pět let za mřížemi. Trest ve věznici se zvýšenou ostrahou mu ve středu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl mužovo odvolání. Vadel se v rozeslaných dopisech snažil vyvolat dojem, že je psal člen islámské teroristické skupiny. Přiznal, že se inspiroval kriminálním seriálem Kobra 11.

Soudy uznaly Vadela vinným z vyhrožování teroristickým trestným činem a z šíření poplašné zprávy. "Teroristické útoky v Evropě i na našem území jsou reálnou hrozbou. Proto se domníváme, že žádnou takovou výhrůžku nelze brát na lehkou váhu," konstatoval předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Uložený trest je podle něj spíše mírný.

Vadel byl v minulosti jedenáctkrát trestaný, a to za násilnou i majetkovou trestnou činnost a také za dvojí znásilnění. Na svobodu měl vyjít v roce 2029. Muž se ale rozhodl dosáhnout dřívějšího propuštění výhrůžkami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy