Špotáková je ve finále MS, stačily jí dva pokusy

Špotáková se zbavila nervozity a je v dalším velkém finále
Její výkon z druhé série měřil 65,02 metru.
Dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková, která minulý šampionát v Moskvě kvůli mateřským povinnostem vynechala,...
... hodila nevydařeným prvním pokusem 60,62 a výrazně zaostala za kvalifikačním limitem 63,50. Pak z ní ale nervozita spadla a hladce si zajistila účast v dalším velkém finále své kariéry.
Namále měla obhájkyně titulu Christina Obergföllová, která se vrací na MS po mateřské pauze a první dva pokusy v první skupině se jí hrubě nevydařily. Finále zachránila třetím hodem na 64,10 metru
Foto: ČTK
Sport Sport
28. 8. 2015 15:07
Barbora Špotáková hodila třetí nejlepší pokus kvalifikace, naopak Maria Abakumovová do finále neprošla.

Peking - Dva hody potřebovala ke kvalifikaci do nedělního finále mistrovství světa v atletice česká oštěpařka Barbora Špotáková.

Česká medailová naděje po prvním hodu, který měřil jen 60,62 metru, poslala oštěp do vzdálenosti 65,02 a v pohodě překonala kvalifikační limit.

"Přepadla mě obrovská nervozita před prvním hodem. Proto byl ten první hod příšerný. V druhém jsem se už uklidnila, protože jsem si řekla, že to přeci jen umím. Ideální to ale technicky nebylo," řekla České televizi olympijská šampionka.

"Musím si ten rozběh hodně kontrolovat, protože místní rychlý povrch příliš nesedí těm, kteří mají delší rozběh," plánuje si česká atletka před finále. "Musím být v pohodě a vyjde to."

Abakumovová končí

Nejlepší výkon v páteční kvalifikaci předvedla německá oštěpařka Christina Hussongová, jíž naměřili bez osmi centimetrů 66 metrů. Špotákové výkon stačil na celkové třetí místo.

Až posledním třetím pokusem se mezi dvanáctku nejlepších prodrala jedna ze spolufavoritek závodu Christina Obergföllová, jež dvakrát přešlápla. "To byla hra nervů, takhle se mi už dlouho nohy neklepaly," přiznala německá oštěpařka. "Ale do finále mě to posílí, příprava byla dobrá," doplnila.

Mezi elitu se naopak neprodrala Ruska Maria Abakumovová, jež před sedmi lety v Pekingu bojovala se Špotákovou o olympijské zlato.

Finále oštěpu je na programu v závěrečný den šampionátu, začít by mělo v neděli ve 12:45.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy