Špotáková je atletkou roku. Hlasovali pro ni všichni

Sport Sport, Red Spo
8. 11. 2008 23:12
Pořadí: 1. Špotáková, 2. Cechlová, 3. Hejnová
Oštěpařka Barbora Špotáková zapsala sebe i Českou republiku do rekordních tabulek. Ve Stuttgartu hodila nejdál v historii.
Oštěpařka Barbora Špotáková zapsala sebe i Českou republiku do rekordních tabulek. Ve Stuttgartu hodila nejdál v historii. | Foto: Reuters

Praha - Světová rekordmanka a olympijská vítězka Barbora Špotáková se podle očekávání stala v sobotu večer českou atletkou roku.

Nejlepší oštěpařka planety tak obhájila své loňské prvenství. Nadvládu žen strvdily také druhá diskařka Věra Cechlová a třetí překážkářka Zuzana Hejnová.

Až čtvrtý byl letos světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle, kterému se uplynulá sezona příliš nevydařila a z olympijskýh her v Pekingu odjel domů bez medaile.

Čtěte také: Špotáková v šoku. Je to skvělá kopie Jana Železného

To Špotáková před několika měsíci připravila českým fanouškům dramatický závod se šťastnou koncovkou. Dlouho vedoucí Rusku Abakumovovou přehodila až posledním pokusem a získala nejcennější kov. V závěru sezony se jí navíc podařilo překonat také světový rekord.

Anketu o nejlepšího českého atleta tak sedmadvacetiletá závodnice ovládla zdrcujícím způsobem. Na první místo ji zařadilo všech 136 hlasujících, což znamenalo zisk maximálního počtu 1360 bodů. 

Objevem roku se v pražském hotelu Ambassador stal překážkář Petr Svoboda, nejlepším trenérem je kouč Špotákové Rudolf Černý.

Výsledky:
1. Špotáková (oštěp) 1360 bodů
2. Cechlová (disk) 1075
3. Hejnová (400 m př.) 909
4. Šebrle (desetiboj) 877
5. Bába (výška) 875

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy