Sportovní Evropa se znovu klaní Vettelovi

26. 12. 2013 13:07
Sebastian Vettel letos vyhrál čtvrtý titul mistra světa F1 po sobě.
Sebastian Vettel letos vyhrál čtvrtý titul mistra světa F1 po sobě. | Foto: Infiniti Red Bull Racing - Clive Rose/Getty Images

Varšava - Šampion formule 1 Sebastian Vettel obhájil titul v anketě tiskových agentur o nejlepšího sportovce Evropy. Nejlepší česká sportovkyně za letošní rok Zuzana Hejnová se umístila na patnáctém místě.

Anketu pořádá polská tisková agentura PAP a v 56. ročníku hlasovalo 21 evropských organizací včetně České tiskové kanceláře. Ve výsledcích se objevilo 59 sportovců z 24 zemí.

Čtyřnásobný světový šampion F1 Vettel získal 166 bodů. O 39 bodů porazil španělského tenistu Rafaela Nadala, jenž se letos vrátil na první místo světového žebříčku a vyhrál Roland Garros a US Open. Třetí skončil s 86 body britský atlet Mo Farah, který na mistrovství světa v Moskvě získal zlatý double na 5000 a 1000 m.

Letos neporažená běžkyně na 400 m překážek Hejnová, vítězka českých anket Atlet roku, Sportovec roku a také nejlepší evropská atletka, dostala 15 bodů.

Rekordmanem ankety PAP, kterou v roce 1983 vyhrála česká běžkyně Jarmila Kratochvílová, je s pěti prvenstvími švýcarský tenista Roger Federer.

Anketa o nejlepšího sportovce Evropy pořádaná agenturou PAP:

1. Vettel (Něm./formule 1) 166 b., 2. Nadal (Šp./tenis) 127. 3. Farah (Brit./atletika) 86, 4. Ronaldo (Portug./fotbal) 84, 5. Ribéry (Fr./fotbal) 82, 6. Mazeová (Slovin./sjezdové lyžování) 76, 7. Froome (Brit./cyklistika) 58, 8. Djokovič (Srb./tenis) 50, 9. Parker (Fr./basketbal) 45, 10. Björgenová (Nor./běh na lyžích) 34, ...15. Hejnová (ČR/atletika) 15.