Plačící Vrba i zlatý Straka. Sportovní příběhy roku

Silné příběhy, velké sportovní výkony. Projděte si s námi největší hrdiny letošního roku v naší galerii.
Začněme Pavlem Vrbou - Měl obrovské dilema. Odejít z klubu, kde ho všichni milují a kde zažil největší úspěchy kariéry, nebo odmítnout výzvu, která už nemusí přijít, tedy reprezentaci? Trenér Vrba zvolil první možnost, i když riskoval, že na něj v Plzni zanevřou. Zklamání fanoušků nakonec přebila vděčnost za to, co rodák z Přerova pro Viktorii udělal, a při rozlučce tekly slzy nejen jim, ,ale i jejich oblíbenému kouči.
Martin Straka - Kdyby v Hollywoodu potřebovali námět na film, tady by ho měli i se zlatou tečkou. V hlavní roli Martin Straka, hrdina, který se vrátil ze zámoří, vlastními penězi zachránil mateřský klub a po pěti letech svým gólem rozhodl prodloužení sedmizápasového finále extraligy. No řekněte, vymyslel by někdo lepší happyend?
Tomáš Slovák - Další hrdina z řad plzeňských hokejistů. Slovenský obránce se v již zmíněném sedmém zápase finále extraligy přiznal k teči v obranném pásmu, po které Zlínští těsně před koncem vyrovnali. Mohl zalhat a Plzeň by už těsné vítězství ubránila. To ale neudělal a proto získal cenu fair play.
Karol Kisel - Fotbalová Slavia prožila v roce 2013 možná největší krizi v historii klubu, byla i na posledním místě. Jestli ale někdo mužstvo hecoval a tmelil, byl to Kisel, který se rozhodl na podzim ve 36 letech ukončit kariéru. Rozloučil se vítězně a celý kotel skandoval jeho jméno.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 12. 2013 5:00
Projděte si silné příběhy největších sportovních hrdinů letošního roku v naší galerii.

Rok 2013 byl plný silných sportovních příběhů. Podívejte se na největší hrdiny končícího roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy