Sáblíková jako černý fantom, Čech bubeník. Takhle je neznáte

Prohlédněte si, jak si fotograf Ondřej Pýcha "vyhrál" s českými sportovními hvězdami do kalendáře Sport Investu na rok 2015.
Rychlobruslařka Martina Sáblíková se na zimních hrách zapsala mezi tuzemské sportovní legendy, když na trati 5000 m získala své už třetí olympijské zlato. A to ještě na "trojce" přidala stříbrnou medaili.
Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a  Markéta Sluková, známé jako "Kiki a Maki"  letos zazářily. Zvítězily na turnaji vrcholné série Grand Slam v Berlíně, třetí skončily na turnaji stejné série v Gstaadu a velice cenné bylo i prvenství na pražském turnaji série FIVB Open.
Hokejista Tomáš Hertl měl v uplynulé sezoně velkou smůlu, když ho faul kolenem od Dustina Browna připravil nejen o žřadu zápasů v NHL, ale hlavně o účast na vrcholném turnaji v Rusku.
Motocyklový závodník Karel Hanika okusil poprvé, jaké to je bojovat celou sezonu se světovou elitou. Ve třídě Moto3 se nováček několikrát umístil v první desítce Velkých cen.
Foto: Ondřej Pýcha
Sport Ondřej Pýcha, Sport
2. 12. 2014 15:30
Prohlédněte si, jak si fotograf Ondřej Pýcha "vyhrál" s českými sportovními hvězdami do kalendáře Sport Investu na rok 2015.

Agentura Sport Invest Group připravila pro rok 2015 kalendář s fotogarafiemi známých sportovců, které zastupuje. Nechybějí mezi nimi například Tomáš Hertl, Martina Sáblíková, Petr Čech nebo Ondřej Synek. Fotograf Ondřej Pýcha letos zvolil kombinaci černobílého snímku s jedním výrazným červeným prvkem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy