Sluková s Hermannovou si zapinkaly před císařem Františkem

Markéta Sluková a Barbora Hermannová
Barbora Hermannová a Markéta Sluková zatím mají na mistrovství světa důvod k úsměvu. Dosud na šampionátu neprohrály jediný duel.
Svěřenkyně Simona Nausche ve skupině postupně porazily kostarický, paraguayský a finský pár.
Lehtonenová s Lahtiovou přitom měly být hlavními soupeřkami českého týmu, ale české jedničky Seveřanky porazily překvapivě hladce 21-8, 21-17.
I proto si v úterý mohly dovolit vyrazit na procházku do historického centra Vídně.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
1. 8. 2017 14:01
Podívejte se na fotogalerii z volného dne mistrovství světa plážových volejbalistek, který Barbora Hermannová a Markéta Sluková strávily v Hofburgu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy