Slovinci ovládli lety v Planici, Češi skončili poslední

21. 3. 2015 12:15
Slovinští skokani na lyžích suverénně vyhráli jednokolový závod družstev ve finále Světového poháru na domácím mamutím můstku v Planici.
Koudelka v Planici vyhořel a Češi skončili poslední.
Koudelka v Planici vyhořel a Češi skončili poslední. | Foto: Reuters

Planica - Slovinští skokani na lyžích suverénně vyhráli jednokolový závod družstev ve finále Světového poháru na domácím mamutím můstku v Planici. Český tým ve složení Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura skončil za sedmi soupeři poslední. Druhé kolo se neskákalo kvůli silnému větru.

Slovinci v předposledním závodě sezony jako jediní předvedli čtyři dvousetmetrové lety a ten nejkratší měřil 216 metrů. Nejdelší i nejvíce ohodnocený skok si připal Jurij Tepeš výkonem 237,5 metru. Druzí skončili Rakušané a třetí Norové.

Češi bojovali o sedmé místo s Finy, ale chyběli jim body zejména po Koudelkově skoku. Za pouhých 159 metrů dostal nejnižší známku dne. Za 200 metrů dolétli Hlava (201,5) a především Matura (211), Hájek za touto hranicí zaostal jen o půl metru.

V neděli finále Světového poháru v letech na lyžích vyvrcholí závěrečným závodem jednotlivců.