Slovinci ovládli lety v Planici, Češi skončili poslední

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 3. 2015 12:15
Slovinští skokani na lyžích suverénně vyhráli jednokolový závod družstev ve finále Světového poháru na domácím mamutím můstku v Planici.
Koudelka v Planici vyhořel a Češi skončili poslední.
Koudelka v Planici vyhořel a Češi skončili poslední. | Foto: Reuters

Planica - Slovinští skokani na lyžích suverénně vyhráli jednokolový závod družstev ve finále Světového poháru na domácím mamutím můstku v Planici. Český tým ve složení Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura skončil za sedmi soupeři poslední. Druhé kolo se neskákalo kvůli silnému větru.

Slovinci v předposledním závodě sezony jako jediní předvedli čtyři dvousetmetrové lety a ten nejkratší měřil 216 metrů. Nejdelší i nejvíce ohodnocený skok si připal Jurij Tepeš výkonem 237,5 metru. Druzí skončili Rakušané a třetí Norové.

Češi bojovali o sedmé místo s Finy, ale chyběli jim body zejména po Koudelkově skoku. Za pouhých 159 metrů dostal nejnižší známku dne. Za 200 metrů dolétli Hlava (201,5) a především Matura (211), Hájek za touto hranicí zaostal jen o půl metru.

V neděli finále Světového poháru v letech na lyžích vyvrcholí závěrečným závodem jednotlivců.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schodek rozpočtu stoupl ke konci července na rekordních 279,4 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo financí (MF). Jde o nejhorší červencový výsledek od vzniku Česka. Loni ke konci července byl schodek 205,1 miliardy korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci července meziročně stouply o 19,3 miliardy na 836,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 32,4 miliardy na 721,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci července pak meziročně stouply o 93,6 miliardy na 1,1 bilionu korun.

Na celý letošní rok je schválen schodek státního rozpočtu 500 miliard korun. Loni, kdy byl výsledek ovlivněn dopady pandemie, skončil státní rozpočet ve schodku 367,4 miliardy korun. Na příští rok MF navrhuje schodek 390 miliard korun

Zdroj: ČTK
Další zprávy