Šlesingrovi další medaile utekla, Tryznová se propadla

rou
23. 2. 2008 13:56
Česká biatlonistka nezopakovala stříbro ze sprintu
Michal Šlesingr na třetí medaili z evropského šampionátu nedosáhl.
Michal Šlesingr na třetí medaili z evropského šampionátu nedosáhl. | Foto: Reuters

Nové Město - Čeští biatlonisté nenavázali v sobotních stíhacích závodech na medailové žně ze sprintu.

Michal Šlesingr ve stíhacím závodě kvůli pokažené třetí střelbě dojel těsně pod stupni vítězů, v pátek stříbrná Zuzana Tryznová se propadla až na 11. místo.

Závod mužů na 12,5 kilometrů, do kterého startovali biatlonisté s odstupy z pátku, ovládli Rusové. Zvítězil Sergej Konovalov před Gusevem a Maksimovem, který se na třetí pozici propracoval až ze 13. místa na startu.

Čtěte více:
Biatlonisté slaví. Šlesingr má bronz, Tryznová stříbro

Michal Šlesingr, který startoval jako třetí s půlminutovou ztrátou, se díky prvním dvěma bezchybným střelbám propracoval na průběžnou první pozici, ve druhé střelbě ve stoje ale třikrát minul a propadl se až na páté místo.

Poslední střelecká položka ve větrném počasí pak ještě více zamíchala pořadím. Do čela se dostal Konovalov a český závodník se posunul na čtvrtou příčku. V cíli pak Šlesingr ztratil na vítěze minutu a deset vteřin, na bronz mu chybělo více než čtyřicet vteřin.

Ondřej Moravec dlouho předváděl výbornou stíhací jízdu, ale stejně jako Šlesingr nezvládl druhé střelby a nakonec se posunul alespoň o šest příček na dvaadvacátou pozici. Zdeněk Vítek skončil sedmadvacátý, Roman Dostál osmatřicátý.

Tryznová na stříbro nenavázala

Mezi ženami triumfovaly na desetikilometrové trati ukrajinské biatlonistky. Ze třetího místa na startu si pro zlato dojela Nina Karasevičová, stříbro získala Oksana Jakovlejová i přes sedm chyb na střelnici.

Díky solidní střelbě i v silném větru brala bronzovou medaili Pavlína Filipová z Bulharska, která se posunula o neuvěřitelných 35 míst.

Zuzana Tryznová startovala jako druhá s odstupem pouhých tří vteřin, ale na střelnici desetkrát chybovala a nakonec se s téměř čtyřminutovou ztrátou nevešla ani do první desítky.

Výsledky - stíhací závod mužů - 12,5 km:
1. Konovalov 39:15,3 (0+0+1+2), 2. Gusev -16,4 (0+1+3+1), 3. Maksimov -26,4 (1+0+0+1) (všichni Rusko), 4. Šlesingr (ČR) -1:10,6 (0+0+3+2), 5. Pryma (Ukrajina) -1:19,0 (0+1+2+2), 6. Eckhoff (Norsko) -1:37,1 (1+0+2+4)... 22. Moravec -3:30,1 (0+0+2+4), 27. Vítek -4:10,9 (0+3+0+2), 38. Dostál (všichni ČR) -6:49,1 (2+2+2+3).

Stíhací závod žen - 10 km:
1. Karasevičová 37:23,9 (0+2+2+1), 2. Jakovlevová -1:16,1 (2+1+2+2) (obě Ukrajina), 3. Filipová (Bulharsko) -1:46,8 (0+1+1+0)... 11. Tryznová -3:59,4, 23. Špácová -7:00,6 (1+1+2+2), 28. Rezlerová -7:43,8 (0+3+4+4), 38. Likarová (všechny ČR) -10:11,1 (2+1+2+3).