Skandály, doping, alkohol. Plavecký šampion Lochte míří do léčebny

ČTK ČTK
8. 10. 2018 13:34
Ryan Lochte získal šest olympijských zlatých medailí, má ale za sebou i řadu skandálů. I proto míří na protialkoholické léčení.
Ryan Lochte
Ryan Lochte | Foto: Reuters

New York - Šestinásobný olympijský vítěz v plavání Ryan Lochte se rozhodl nastoupit protialkoholní léčbu. Čtyřiatřicetiletý Američan doufá, že se zbaví dlouholetých problémů s pitím a po odpykání trestu za porušení antidopingových pravidel si vybojuje účast na páté olympiádě.

"Ryan ví, že se musí téhle nemoci zbavit, aby už v budoucnu nedělal chyby a mohl být co nejlepším manželem a otcem. A také pokud chce znovu dominovat v bazénu na svých pátých hrách v Tokiu 2020," řekl Lochteho právní zástupce Jeff Ostrow serveru TMZ.

O Lochteho nástupu na léčení informoval pár dní poté, co se slavný plavec pokoušel rozbít dveře svého hotelového pokoje. U incidentu v kalifornském Newport Beach zasahovala policie. O den později měl Lochte dopravní nehodu v Gainesville na Floridě. O tom, že by řídil pod vlivem alkoholu, se policejní zpráva nezmiňuje.

Alkohol hrál roli při nechvalně proslulé plavcově eskapádě na předloňských olympijských hrách. Majitel dvanácti olympijských medailí v Riu de Janeiro oznámil, že byl přepaden. Později ale vyšlo najevo, že chtěl historkou jen zakrýt fakt, že s kamarády v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou. Od národního svazu za to dostal distanc na deset měsíců.

Nyní si odpykává roční zákaz startů za nedovolenou infuzi. Porušení antidopingových regulí na sebe sám prozradil fotografií na sociální síti. Trest mu vyprší v červenci příštího roku.

 

Právě se děje

před 43 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy