Skandály, doping, alkohol. Plavecký šampion Lochte míří do léčebny

ČTK ČTK
8. 10. 2018 13:34
Ryan Lochte získal šest olympijských zlatých medailí, má ale za sebou i řadu skandálů. I proto míří na protialkoholické léčení.
Ryan Lochte
Ryan Lochte | Foto: Reuters

New York - Šestinásobný olympijský vítěz v plavání Ryan Lochte se rozhodl nastoupit protialkoholní léčbu. Čtyřiatřicetiletý Američan doufá, že se zbaví dlouholetých problémů s pitím a po odpykání trestu za porušení antidopingových pravidel si vybojuje účast na páté olympiádě.

"Ryan ví, že se musí téhle nemoci zbavit, aby už v budoucnu nedělal chyby a mohl být co nejlepším manželem a otcem. A také pokud chce znovu dominovat v bazénu na svých pátých hrách v Tokiu 2020," řekl Lochteho právní zástupce Jeff Ostrow serveru TMZ.

O Lochteho nástupu na léčení informoval pár dní poté, co se slavný plavec pokoušel rozbít dveře svého hotelového pokoje. U incidentu v kalifornském Newport Beach zasahovala policie. O den později měl Lochte dopravní nehodu v Gainesville na Floridě. O tom, že by řídil pod vlivem alkoholu, se policejní zpráva nezmiňuje.

Alkohol hrál roli při nechvalně proslulé plavcově eskapádě na předloňských olympijských hrách. Majitel dvanácti olympijských medailí v Riu de Janeiro oznámil, že byl přepaden. Později ale vyšlo najevo, že chtěl historkou jen zakrýt fakt, že s kamarády v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou. Od národního svazu za to dostal distanc na deset měsíců.

Nyní si odpykává roční zákaz startů za nedovolenou infuzi. Porušení antidopingových regulí na sebe sám prozradil fotografií na sociální síti. Trest mu vyprší v červenci příštího roku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy