plavání

Kraulařka Seemanová po čtyřstovce ovládla na SP i poloviční trať

Barbora Seemanová vyhrála na plaveckém Světovém poháru v Berlíně závod na 200 metrů volný způsob a zopakovala páteční úspěch z dvojnásobné trati. Devatenáctiletá reprezentantka se tentokrát časem 1:58,78 minuty tolik nepřiblížila k vlastnímu českému maximu (1:57,16), ale stačilo jí to k triumfu o dvě setiny před Michelle Colemanovou ze Švédska.

Třetí s odstupem 62 setin dohmátla zkušená maďarská plavkyně Zsuzsanna Jakabosová, jež dvoustovku ovládla na předminulém dílu SP v Singapuru. Až za ní skončila Kanaďanka Aly Ackmanová, jež jediná předčila Seemanovou v rozplavbách.

Seemanová vyhrála na SP v Berlíně kraulovou čtyřstovku
Ostatní sporty

Plavkyně Barbora Seemanová vyhrála na Světovém poháru v Berlíně závod na 400 metrů volný způsob.
Podivný volejbal, dálkový sprint. Nikdo netuší, na jakou soutěž jedeme, říkají Češi

Třináct českých sportovců v šesti disciplínách se v polovině října představí v prvním ročníku Světových plážových her v Dauhá.
Pechová jako první handicapovaná plavkyně zdolala La Manche
Parasport

Ve 12 letech přišla Markéta Pechová o nohu. Navzdory tomuto handicapu pokořila úžinu mezi Velkou Británií a Francií za 12 hodin a 31 minut.
První juniorské plavecké zlato. Znakař Čejka je mistrem světa na 50 metrů

Jan Čejka získal jako první český plavec v historii zlato na juniorském mistrovství světa.
Číňan Sun podle Micky s dopingem nepřestal. Je agresivní a namyšlený, dodává Kubová

Nejsilnějším tématem letošního mistrovství světa plavců nebyl žádný rekord v bazénu, ale reakce na účast čínského plavce Sun Janga.
Tréninky přizpůsobujeme závodům. Musím si udržet formu na MS, říká Arnošt Petráček
Parasport

Plavec Arnošt Petráček změnil plavecký styl a věří, že vyplave účastnické místo na paralympijské hry.
Plavkyně Hosszúová popáté na MS vyhrála dlouhou polohovku

Maďarka Katinka Hosszúová ovládla polohový závod na 400 metrů a jako první plavkyně v historii získala pět zlatých medailí v jedné disciplíně.
Čeští plavci na MS v Koreji pohořeli. Bilanci nevylepšila ani Závadová

Závadová zůstala více než pět sekund za svým letošním maximem a ani ve své hlavní disciplíně na šampionátu nemohla pomýšlet na účast ve finále.
Před MS náhle opustila svůj tým. Teď šla australská plavkyně s pravdou ven

Dvacetiletá plavkyně Shayna Jacková dnes oznámila, že měla pozitivní dopingový test.
Kraulař Micka skončil až desátý. Pro tohle umístění jsem na MS nejel, hlesl

Také znakař Tomáš Franta na padesátce a Anika Apostalonová v nejkratším kraulařském sprintu skončili už v dopoledních rozplavbách.
Vezmeme vám medaile. Funkcionáři vyhrožují plavcům za další protesty na stupních

"Chceme se starat o sport, ne o politiku," řekl generální ředitel plavecké asociace Cornel Marculescu.
Jste pokrytci, tvrdí trenér čínského šampiona. Pořadatelé se bojí další aféry

Kontroverzní čínský plavec Sun Jang zůstává hlavním tématem MS plavců. Zatímco trenér označil soupeře za pokrytce, FINA kvůli němu mění pravidla.
Vzteklý Číňan doplaval až šestý, medailový ceremoniál tak proběhl v klidu

Simona Kubová se na plaveckém MS opět nedokázala dostat do finále, na neolympijské padesátce skončila česká znakařka desátá.
Extrémní skokan Navrátil na MS stříbro neobhájil, skončil čtvrtý

Michal Navrátil na mistrovství světa neobhájil stříbro v extrémních skocích do vody.
Další skandál na MS plavců. Čínský šampion řval na Brita, který mu nechtěl blahopřát

Číňan Sun Jang se na plaveckém mistrovství světa znovu ocitl v centru pozornosti.
Vicemistr Navrátil je na MS v extrémních skocích průběžně třetí

Skokané v Kwangdžu absolvovali z výšky 27 metrů úvodní dva pokusy, závod vyvrcholí po dni volna ve středu.
K vítězi si nestoupnu. Horton sklízí obdiv za protest proti dopujícímu Číňanovi

Mack Horton, který už při triumfu na OH 2016 označil Sun Janga za dopujícího podvodníka, stál při přebírání stříbra na zemi za stupínkem.
Kontroverzní Sun Jang dál vládne kraulařské čtyřstovce, Ledecká padla

Kontroverzní čínský plavec Sun Jang počtvrté za sebou vyhrál na mistrovství světa závod na 400 metrů volný způsob a získal jubilejní desátý titul.
Seemanová na MS vylepšila rekord, štafeta postoupila na olympiádu

Plavkyně Barbora Seemanová na mistrovství světa v korejském Kwangdžu vylepšila český rekord na 400 metrů volným způsobem.