Plavkyně Seemanová a Chocová splnily limit pro krátké MS

ČTK ČTK
1. 10. 2018 12:41
Český tým má pro světový šampionát v Číně nyní pět členů.
Petra Chocová
Petra Chocová | Foto: Reuters

Eindhoven - Plavkyně Barbora Seemanová a Petra Chocová splnily na víkendovém mítinku Světového poháru limity pro účast na mistrovství světa v krátkém bazénu, které se uskuteční v prosinci v Číně.

Díky výkonům na ME v Glasgow se už dříve kvalifikovali Simona Baumrtová a Jan Micka, Barbora Závadová splnila limit v srpnu na závodech v Sao Paulu.

O účasti na světovém šampionátu v krátkém bazénu rozhoduje systém dvou nominačních závodů. Jeden si vybírá plavec sám a pro všechny společná je Velká cena Brna, která se uskuteční 20. a 21. října.

Seemanová v Eindhovenu uspěla na kraulařské dvoustovce. Po devátém místě v rozplavbě se jako náhradnice dostala do finále, kde časem 1:56,25 dosáhla na šesté místo i limit.

"Jela jsem tam splnit limit, tak jsem doufala, že se ta tvrdá práce nějak projeví. Eindhoven jsme s trenérkou vybraly z důvodu, že nominační závod se koná v půlce října, kdy jsem stále na olympijských hrách mládeže v Argentině. Jiné závody byly zase moc brzy. Potřebovala jsem ještě pořádně natrénovat a dohnat svůj nucený odpočinek na začátku roku kvůli nemoci," řekla osmnáctiletá Seemanová, která dnes odlétá do Argentiny na mládežnickou olympiádu.

Zkušená Chocová na prsařské padesátce splnila časem 30,33 limit hned v rozplavbách. Ve finále plavala sice o něco pomaleji, ale vybojovala páté místo. "Ve splnění limitu jsem doufala, protože v Chomutově jsem šla z plného tréninku 30,67. Věřila jsem si na čas kolem 30,30 a vyšlo to," uvedla.

Pochvalovala si půlroční spolupráci s trenérem Lutherem Jonesem. "Hodně jsem zapracovala na technice. Díky trenérovi ve fitku jsem konečně zapracovala i na hlavě a změnila trochu jídelníček. A teď z toho vychází skvělé výsledky," popsala plavkyně, která se v době Velké ceny Brna bude vdávat.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy