Předzvěst velkých věcí. Ledecká v Crans Montaně ovládla trénink sjezdu

15. 2. 2024 12:22
Lyžařka Ester Ledecká ovládla druhý trénink na sjezd Světového poháru v Crans Montaně. Vedoucí ženu celkového pořadí Laru Gutovou-Behramiovou ze Švýcarska na druhé příčce porazila o dvě desetiny sekundy.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Reuters

Osmadvacetiletá Ledecká se v Crans Montaně vrátila na lyže po zdravotní pauze ve formě. Ve středečním úvodním tréninku obsadila sedmé místo, když na nejrychlejší Kiru Weidleovou z Německa ztratila 54 setin.

Trojnásobná olympijská šampionka závodila naposledy před více než dvěma týdny v Cortině d'Ampezzo, sjezd však kvůli následkům virózy nedokončila. O den později do super-G už Ledecká nenastoupila a odjela do Mnichova pokračovat v léčbě.

V Crans Montaně se pojede sjezd v pátek a sobotu. V neděli se ve švýcarském středisku uskuteční superobří slalom, v němž je Ledecká olympijskou vítězkou z roku 2018.

Česká závodnice, která má také dvě olympijská zlata ve snowboardingu, v této sezoně Světového poháru startovala ve sjezdu čtyřikrát a jejím maximem je 16. místo z prosincového závodu ve Val d'Isére. V super-G byla v lednu v Zauchensee jedenáctá.