Ledecká nemá podepsanou smlouvu, svaz ji závodit nechá. Nebudeme ji blokovat, slibuje

Sport Sport
13. 10. 2022 12:52
Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká stále nemá podepsanou reprezentační smlouvu. Svaz lyžařů však ujistil, že svou největší hvězdu nechá závodit i bez ní. "V žádném případě jí nebudeme blokovat přihlašování na závody," ubezpečil Ladislav Forejtek, šéf úseku alpských disciplín.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Forejtek si myslí, že se na reprezentační smlouvě s lidmi kolem Ledecké domluví. "Myslím, že to stojí na vyhledávání vzájemného respektu mezi svazem a jejím týmem. Nabídka je na stole," prohlásil svazový funkcionář.

Podle něj chce svaz dodržovat určitá pravidla, ze kterých nemůže ustoupit. "Něco za to nabízíme a teď se z její strany zvažuje, jestli je to pro ně dostatečně motivující a vhodné, nebo jestli budou chtít něco upravit," doplnil Forejtek.

Ledecká se po minulé sezoně rozešla s agenturou Sport Invest a nový management ještě nezveřejnila.

Forejtek ovšem potvrdil zákulisní informace, že spolupracuje s agenturou Sportegy manažera Jana Koukala. Do jeho stáje patří i olympijští medailisté Josef Dostál, Radek Šlouf, Lukáš Rohan a Alexander Choupenitch nebo nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová. "Ano, s tím jsem mluvil, s nimi se vyjednává," uvedl Forejtek.

Jednání o reprezentační smlouvě byla komplikovaná i před čtyřmi lety, kdy ji současný šéf svazu David Trávníček vyjednával na straně Ledecké jako šéf agentury Sport Invest, která tehdy jedničku českých zimních sportů zastupovala.

V jedné fázi dokonce šéfové svazových úseků hovořili o tom, že jednání ztroskotala. Nakonec obě strany dohodu na celý olympijský cyklus podepsaly.

Otázka ovšem je, kdy Ledecká do kolotoče Světového poháru po srpnové zlomenině klíční kosti naskočí. První rychlostní závod je naplánovaný už na začátek listopadu, kdy se uskuteční nový sjezd v Zermattu a Cervinii na hranicích Švýcarska s Itálií, česká hvězda ovšem teprve příští zahájí přípravu na lyžích.

"Záleží na jejím týmu, jak budou cítit, jestli je připravená, nebo ne. Jestli budou chtít závodit, nebo ne," krčil rameny Forejtek.

Bližší informace o tom, jak na tom aktuálně Ledecká je, nemá. "Bavil jsem se s Tomášem (Bankem), že se konečně podaří zahájit přípravu po té kondiční, ale víc nevím," poznamenal.

Ledecká by měla trénovat v Evropě. Reprezentační šéftrenér Jan Fiedler je přesvědčen, že dokáže tréninkový výpadek dohnat.

"Ideální to není, ale Ester je profík, je schopná trénink dělat na 130 procent. Věřím, že manko dožene. Nevím, jestli už ve startu sezony, ale určitě bude dobře připravená, aby z ní fanoušci měli radost," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy