Hectorová si v obřím slalomu v Kranjské Goře dojela pro třetí triumf v SP, Odermatt vyhrál v Adelbodenu

8. 1. 2022 14:56

Obří slalom v Kranjské Goře vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová. Ve Světovém poháru si devětadvacetiletá závodnice připsala třetí vítězství v kariéře.

Hectorová dnes ve Slovinsku zajela v obou jízdách nejrychlejší čas a zvítězila výkonem 2:15,79. Na druhém místě skončila se ztrátou 96 setin Tessa Worleyová z Francie, třetí Italka Marta Bassinová už zaostala o 1,3 sekundy.

Hectorová po prosincovém triumfu v Courchevelu vyhrála druhý obří slalom v sezoně, předtím v kariéře uspěla ještě v roce 2014 v rakouském Kühtai. Na stupních vítězů se umístila celkově posedmé.

V průběžném pořadí obřího slalomu se Hectorová posunula se ziskem 362 bodů na první místo před Mikaelu Shiffrinovou. Americká reprezentantka dnes skončila sedmá a stále vede celkové hodnocení seriálu.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt v Adelbodenu potvrdil nadvládu v obřím slalomu a vyhrál čtvrtý z pěti závodů v probíhající sezoně Světového poháru.