obří slalom

Obří slalom v Naebě vyhrál Zubčič a slaví první triumf v SP

Závod Světového poháru v obřím slalomu v Naebě vyhrál v jarním počasí a silném větru Chorvat Filip Zubčič a slaví první triumf v seriálu. Na stupně vítězů jej v Japonsku doprovodili druhý Švýcar Marco Odermatt a třetí Američan Tommy Ford.

Sedmadvacetiletý Zubčič, který byl dosud v SP nejlépe druhý v lednovém obřím slalomu v Adelbodenu, využil v druhé jízdě lepší podmínky a z 12. místa se posunul až do čela. Odermatta porazil o 74 setin, Forda více než o sekundu.

"Vždycky jsem snil o tom, že vyhraju závod Světového poháru. Věděl jsem, že tuhle sezonu by to mohlo vyjít, protože v poslední době jezdím opravdu rychle," řekl Zubčič. "Byl to těžký závod, sníh nebyl moc dobrý. V 1. kole jsem udělal velkou chybu, ale ve druhém jsem se dokázal hodně zlepšit," dodal Zubčič.

Po prvním kole vedl Nor Henrik Kristoffersen, ale ve druhém ho zpomalily přívaly větru a padající sníh, takže nakonec skončil až pátý, jednu příčku před krajanem Aleksanderem Aamodtem Kildem. Ten si udržel průběžné vedení v celkovém hodnocení SP, před Kristoffersenem má náskok 74 bodů.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Naebě (Japonsko):

Muži - obří slalom:

1. Zubčič (Chorv.) 2:37,25 min. (1:18,21+1:19,04), 2. Odermatt (Švýc) -0,74 (1:17,37+1:20,62), 3. Ford (USA) -1,07 (1:18,12+1:20,20), 4. Nestvold-Haugen -1,13 (1:17,30+1:21,08), 5. Kristoffersen -1,14 (1:16,63+1:21,76), 6. Kilde (všichni Nor.) -1,15 (1:17,91+1:20,49), 7. Muffat-Jeandet -1,16 (1:18,04+1:20,37), 8. Favrot (oba Fr.) -1,24 (1:18,73+1:19,76), 9. Kranjec (Slovin.) -1,31 (1:18,17+1:20,39), 10. De Aliprandini (It.) -1,42 (1:18,68+1:19,99), …v 1. kole 35. Krýzl (ČR) 1:20,85.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 6 z 9 závodů): 1. Kranjec 344, 2. Kristoffersen 334, 3. Pinturault a Zubčič 288, 5. Ford 245, 6. Nestvold-Haugen 220.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 44 závodů): 1. Kilde 1022, 2. Kristoffersen 948, 3. Pinturault (Fr.) 898, 4. Mayer (Rak.) 716, 5. Feuz (Švýc.) 697, 6. Kriechmayr (Rak.) 654, …136. Zabystřan (ČR) 12.

SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu (Korea) - paralelní obří slalom:

Muži:

1. Fischnaller (It.), 2. Loginov, 3. Sobolev (oba Rus.)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 13 závodů): 1. Fischnaller 5910, 2. Baumeister (Něm.) 3075, 3. Prommegger (Rak.) 2970, …73. Brůžek 13,4, 74. Počinek (oba ČR) 13,1.

Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Ochnerová (It.), 3. Jennyová (Švýc.)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 13 závodů): 1. Hofmeisterová (Něm.) 6260, 2. Zoggová 5000, 3. Jörgová 3970, …11. Ledecká 1800, 50. Maděrová (obě ČR) 39,9.

Vlhová o setinu sekundy porazila Shiffrinovou. O vítězství se ale musela dělit
Sjezdové lyžování

Dvě vítězky měl obří slalom Světového poháru v Sestriere, shodný čas zajely Italka Federica Brignoneová a Slovenka Petra Vlhová.

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Obří slalom v Alta Badii vyhrál Kristoffersen a vede SP
Zimní sporty

Do čela se Kristoffersen probojoval ze šesté příčky po prvním kole.

Obří slalom v Courchevelu vyhrála Italka Brignoneová

Třetí obří slalom sezony Světového poháru vyhrála v Courchevelu italská lyžařka Federica Brignoneová a připsala si jedenácté vítězství v kariéře. Závod ve francouzském olympijském středisku nevyšel vedoucí ženě seriálu Mikaele Shiffrinové z USA, jež skončila až sedmnáctá.

Devětadvacetiletá Brignoneová zaznamenala první výhru v ročníku s náskokem čtyř setin sekundy před Minou Fürst Holtmannovou. Norka vyhrála první kolo a v druhé jízdě se držela v čele až do posledního mezičasu, v závěru ale klíčové setiny ztratila. I tak se čtyřiadvacetiletá lyžařka mohla radovat z prvních stupňů vítězů v kariéře.

Světový pohár pokračuje o víkendu sjezdem a kombinací ve Val d'Isére.

Skvělý vstup do sezony. Favorit Pinturault vyhrál obří slalom v Söldenu

Francouzský lyžař Alexis Pinturault zahájil vítězně nový ročník Světového poháru. Jediný český reprezentant Ondřej Berndt obsadil 64. místo.
Zimní sezona začala obřím slalomem. V Söldenu překvapila teenagerka z Oceánie

Juniorská mistryně světa Alice Robinsonová z Nového Zélandu porazila o šest setin sekundy královnu předchozích tří ročníků Mikaelu Shiffrinovou.
Slovenská euforie zachvátila Špindlerův Mlýn. V obřím slalomu triumfovala Vlhová

Slovenská lyžařka překazila Mikaele Shiffrinové první šanci na zisk trofeje za celkové hodnocení disciplíny.
Vlhová je mistryní světa. V Aare odrazila nápor hvězd a ovládla obří slalom

Petra Vlhová vyhrála na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování obří slalom.
Na setinu stejně. Shiffrinová s Vlhovou se v Mariboru podělily o vítězství

Další pohárový závod v obřím slalomu bude po šampionátu v Aare hostit 8. března Špindlerův Mlýn.
Vlhová po šesti závodech mimo stupně. Obří slalom ovládla Shiffrinová

Vedoucí žena Světového poháru lyžařek Mikaela Shiffrinová vyhrála s více než sekundovým náskokem obří slalom v Kronplatzu.
Hirscher oslavil v Adelbodenu osmé vítězství v obřím slalomu. Češi nestartovali

Rakušan Marcel Hirscher vyhrál obří slalom v Adelbodenu a ve Světovém poháru si připsal 66. vítězství. Po prvním kole přitom vedl Nor Kristoffersen.
Obří slalom SP v Semmeringu vyhrála Vlhová, Pauláthová nedojela

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála závod Světového poháru v obřím slalomu v Semmeringu a oslavila první triumf v této disciplíně.
Odpočatá Shiffrinová vyhrála i obří slalom v Courchevelu

Už šestý triumf v sezoně Světového poháru a 49. v kariéře vybojovala americká lyžařka Mikaela Shiffrinová v obřím slalomu v Courchevelu.
Hirscher nedal soupeřům šanci a opanoval obří slalom v Alta Badii. Krýzl nedokončil
Ostatní sporty

Druhý závod po vážném zranění kolena lyžaři Kryštofu Krýzlovi nevyšel.
Počasí po roce nepustilo lyžaře v Söldenu na svah. Sezona začne mužům až za tři týdny

Ženský obří slalom se v sobotu v Söldenu odjel v těžkých podmínkách, muži se úvodního závodu Světového poháru kvůli vydatnému sněžení nedočkali.
Worleyová se vyšvihla ze třetí pozice a vyhrála první podnik Světového poháru

Francouzská lyžařka Tessa Worleyová vyhrála první závod letošního ročníku Světového poháru v Söldenu. Porazila Brignoneovou a Shiffrinovou.
Na začátek sezony mlha a sněžení. Obří slalom v Söldenu rozjela nejlépe Brignoneová

Světový pohár ve sjezdovém lyžování odstartoval v Rakousku prvním kolem obřího slalomu. Gabriela Capová mezi nejlepších 30 závodnic nepostoupila.
Hirscher vyhrál sjezdaře roku před Ledeckou. Největší pocta na světě, reagovala Češka

Marcel Hirscher získal v minulé sezoně velký křišťálový glóbus a dvě zlaté medaile na olympiádě. V novinářské anketě zdolal Ledeckou jen těsně.