Samkové nestačilo ani druhé místo k udržení vedení ve Světovém poháru

4. 2. 2017 11:59
Eva Samková v Bulharsku skončila druhá v závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Bansku.
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Eva Samková

Bansko - Eva Samková přišla po druhém místě v Bansku o vedení v průběžném hodnocení SP ve snowboardcrossu. V Bulharsku zvítězila Australanka Belle Brockhoffová, která se před českou olympijskou vítězku dostala do čela pohárového pořadí, třetí dojela Chloe Trespeuchová z Francie. Další česká reprezentantka Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále.

Samková byla na úvod sezony pátá v Montafonu, minulý závod v Solitude vyhrála. V dnešním krátkém sprinterském klání se na stupně vítězů prosadila podvanácté v kariéře.

Snowboardcross mužů vyhrál stejně jako v minulém závodu v Solitude Alessandro Hämmerle z Rakouska. Za ním se na stupních vítězů seřadili Pierre Vaultier z Francie a Kanaďan Baptiste Brochu.

Závod SP ve snowboardcrossu v Bansku (Bulharsko):

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Vaultier (Fr.), 3. Brochu (Kan.), ...42. Kubičík, v kvalifikaci 61. Vintr (oba ČR).

Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Hämmerle 2050, 2. Visintin (It.) 2050, 3. Kearney (USA) 1690, ...46. Kubičík 50,1, 65. Vintr 24,7.

Ženy: 1. Brockhoffová (Austr.), 2. Samková (ČR), 3. Trespeuchová (Fr.), ...21. Hopjáková (ČR).

Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Brockhoffová 2400, 2. Samková 2250, 3. Trespeuchová 1900, ...22. Hopjáková 240.