Šafářová trápila Šarapovovou, ale obrat nakonec nezvládla

Ruská tenistka a světová dvojka po hladké první sadě (6:2) musela dvakrát ve druhém setu odvracet na returnu do setu servírující Šafářovou.
Česká tenistka Lucie Šafářová v utkání s Ruskou Marií Šarapovovou ve 3. kole Pan Pacific Open 2012 v Tokiu nakonec obrat nedotáhla. Druhý set prohrála v tiebreaku 5:7.
Ruská tenistka Maria Šarapovová po dramatické bitvě s Heather Watsonouvou musela absolvovat další těžký souboj. Nakonec jej ale zvládla po necelých dvou hodinách ve dvou setech.
"Jsem ráda, že jsem to zvládla ve dvou setech a ušetřila síly. Druhý set byl dost vyrovnaný, protože soupeřka se hodně zlepšila," řekla v rozhovoru na kurtu ruská tenistka.
26. 9. 2012 13:51
Poslední česká tenistka v pavouku Pan Pacific Open Lucie Šafářová skončila na raketě Marii Šarapovové.

Tokio - Česká tenistka Lucie Šafářová si čtvrtfinále turnaje v Tokiu nezahraje. Nad její síly byla ve třetím kole světová dvojka Maria Šarapovovová.

Za 103 minut hry brněnská rodačka podlehla Rusce 2:6 a 6:7.

Poslední Češka v pavouku turnaje přitom zejména v druhé sadě horké favoritce houževnatě vzdorovala.

Ze stavu 0:3 se vzepjala ke třem získaným brejkům a dvakrát podávala na vítězství v setu. Ani jednou ovšem nedotáhla nadějně rozehranou situaci do vítězného konce a v tiebreaku nakonec podlehla Rusce 5:7.

Šafářová do dnešního dne měla s Šarapovovou pozitivní bilanci, když přes ni dvakrát přešla (jednou ale díky odstoupení soupeřky) na turnaji v Madridu.

V deblu si čtvrtfinále zahrají tři Češky

Chuť si ještě ve středu Šafářová spravila ve čtyřhře, kde společně s Anastasií Pavljučenkovovou vyřadily první nasazený pár Vania Kingová - Jaroslava Švedovová 6:3, 7:6.

Ve čtvrtfinále se česko-ruský pár utká s dvojicí Barbora Záhlavová-Strýcová - Julia Görgesová, která postoupila mezi osm nejlepších už včera.

Dnes pak české čtvrtfinálové zastoupení doplnila ještě Květa Peschkeová s Annou-Lenou Grönefeldovou které přehrály pár Daniela Hantuchová - Pcheng Šuaj 6:1, 6:2.

Tenisový turnaj žen v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 2,168.400 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo:

Erraniová (6-It.) - Bartoliová (9-Fr.) 3:6, 6:2, 6:2, Stosurová (8-Austr.) - Cibulková (12-SR) 6:4, 7:5, Petrovová (17-Rus.) - Martičová (Chorv.) 7:6 (7:2), 6:7 (1:7), 6:4, Šarapovová (2-Rus.) - Šafářová(16-ČR) 6:2, 7:6 (7:5), Kerberová (5-Něm.) - U. Radwaňská (Pol.) 6:1, 6:1, A. Radwaňská (3-Pol.) - Hamptonová (USA) 6:4, 6:3, Wozniacká (10-Dán.) - Li Na (7-Čína) 4:6, 6:3, 6:4, Azarenková (1-Běl.) - Vinciová (14-It.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Pavljučenkovová, Šafářová (Rus./ČR) - Kingová, Švedovová (1-USA/Kaz.) 6:3, 7:6 (7:5), Grönefeldová, Peschkeová (4-Něm./ČR) - Hantuchová, Pcheng Šuaj (SR/Čína) 6:1, 6:2.