Květa Peschkeová

Peschkeová je díky triumfu v New Yorku 18. na světě

Pětačtyřicetiletá česká tenistka Květa Peschkeová si po deblovém vítězství na turnaji v New Yorku polepšila ve světovém žebříčku o pět míst. Někdejší světová jednička ve čtyřhře figuruje před US Open na 18. příčce. Její deblová partnerka Demi Schuursová z Nizozemska je dvanáctá.

V žebříčku dvouhry je třetí Karolína Plíšková. Na US Open je však nasazenou jedničkou, neboť Australanka Ashleigh Bartyová i Rumunka Simona Halepová newyorský grandslam vynechaly.

O 14 míst poskočil v mužském žebříčku Lukáš Rosol díky semifinálové účasti na challengeru ATP na pražském Žižkově. Dvojnásobný daviscupový vítěz je na 167. příčce. Českou jedničkou je Jiří Veselý, kterému patří 67. pozice. V čele pořadí je vítěz newyorské generálky na US Open Srb Novak Djokovič.

Peschkeová s Melicharovou v Ósace vítěznou šňůru neprodloužily

Zkušená deblistka Květa Peschkeová s Američankou českého původu Nicole Melicharovou v Ósace na titul z turnaje v Čeng-čou nenavážou. V prvním kole nestačily na ukrajinsko-americký tenisový pár Nadija Kičenoková, Abigail Spearsová a prohrály 2:6, 6:7. Nepřidají tak body do boje o účast na Turnaji mistryň.

Čtyřiačtyřicetiletá Peschkeová s šestadvacetiletou Melicharovou v neděli vybojovaly v čínském Čeng-čou třetí letošní a celkově pátý společný titul. V pořadí pro WTA Finals jsou pět týdnů před jeho začátkem stále na desátém místě, do Šen-čenu postoupí osm nejlepších dvojic sezony.

Pokračovat