Příští rok vyzvou Češi v Davis Cupu Federera a spol.

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 9. 2012 13:40
Ve středu byly rozlosovány dvojice prvního kola příštího ročníku tenisového Davisova poháru.
Roger Federer je pravidleným reprezentantem Švýcarska v Davis Cupu.
Roger Federer je pravidleným reprezentantem Švýcarska v Davis Cupu. | Foto: Reuters

Londýn - K možnému souboji s Rogerem Federerem poslal los prvního kola Světové skupiny Davisova poháru pro rok 2013 české tenisty.

Dnešní losování v Londýně rozhodlo o tom, že svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila budou hrát od 1. do 3. února ve Švýcarsku, které naposledy v Praze v roce 2007 porazili.

Vítěz tohoto souboje narazí ve čtvrtfinále na lepšího z duelu Kazachstánu s Rakouskem.

"Los je určitě těžký, protože jsme nechtěli jet do Brazílie nebo do Švýcarska. Soupeř s Federerem a Wawrinkou je to velice kvalitní, ale nikdy nevíme, jestli Roger Federer bude hrát," řekl Navrátil.

"Zásadní bude, jestli bude hrát nebo nebude hrát Federer. Šance s ním a bez něj jsou jiné, to je jako (Španělsko) s Nadalem a bez Nadala ve finále."

"Proti Švýcarům to všechno začalo"

Před pěti lety začala právě proti Švýcarům úspěšná série současného týmu.

Do Davis Cupu se tehdy na baráž vrátil Radek Štěpánek, společně s Tomášem Berdychem porazili v Praze Federera a Stanislase Wawrinku a udrželi se mezi elitou.

Od té doby Češi hráli finále v roce 2009 a letos si boj o triumf zopakují.

"Na baráž se Švýcarskem si dobře pamatuji, tam to všechno začalo," řekl Navrátil, který s týmem o víkendu vybojoval výhru v semifinále na horké půdě v Buenos Aires nad silnou Argentinou.

"Pro mě jsou tyhle dva zápasy, doma se Švýcarskem a teď v Argentině, největšími zážitky v pozici kapitána," uvedl

Finále tenisty čeká v domácím prostředí od 16. do 18. listopadu a nejspíše v Praze se na tvrdém povrchu pokusí zdolat silné obhájce titulu ze Španělska.

"To je teď priorita. Švýcarsko je daleko, teď se soustředíme na finále," řekl kapitán.

Záleží na Federerovi

Síla Švýcarů bude záviset na účasti světové jedničky Federera.

"Mančaft s Federerem je nesmírně kvalitní, ale kdyby Federer nehrál, tak je to hodně hratelný. Jejich další hráči po Federerovi a Wawrinkovi nemohou konkurovat Berdychovi a Štěpánkovi," řekl Navrátil.

"Ale uvidíme, jaká bude nominace."

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer o víkendu zachránil Švýcarsko mezi elitou v baráži v Nizozemsku.

Letos hrál poprvé po osmi letech v Davisově poháru i první kolo, jinak vždy pomáhal týmu především až v baráži boji o záchranu, ale proti Američanům nečekaně prohrál s Johnem Isnerem a pak i ve čtyřhře.

První kolo se uskuteční po grandslamovém Australian Open. Kapitán byl rád, že se poletí do Evropy a ne do Jižní Ameriky.

"Je to z Česka blízko a bude to kvalitní se vším okolo," řekl Navrátil a odhadoval, že se bude hrát na tvrdém povrchu.

"Bude po Australian Open a před Amerikou, takže si myslím, že antuku nevyberou."

Los Světové skupiny - 1. kolo (1. až 3. února):

Kanada - Španělsko, Itálie - Chorvatsko, Belgie - Srbsko, USA - Brazílie, Francie - Izrael, Argentina - Německo, Kazachstán - Rakousko, Švýcarsko - Česko.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy