První titul pro Ostravu. Baseballisté Arrows porazili Brno a jsou českými mistry

ČTK ČTK
5. 10. 2018 23:08
Baseballisté Arrows Ostrava zdolali ve finále české extraligy brněnské Draky 3:1 a poprvé získali titul. Ve čtvrtém finále porazili Brňany doma 5:3.
Ostravští baseballisté slaví zisk prvního českého titulu v historii klubu.
Ostravští baseballisté slaví zisk prvního českého titulu v historii klubu. | Foto: ČTK

Ostrava - Baseballisté Arrows Ostrava jsou poprvé českými mistry. V dnešním čtvrtém finále porazili doma 5:3 úřadující šampiony a držitele 21 titulů Draky Brno a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

"Pocity se nedají ani popsat. Dočkali jsme se titulu po hodně dlouhé době. Náš klub slaví 45 let od založení. Je to pro nás o to úžasnější," řekl hrající kapitán Arrows Aleš Navrátil. "V sérii rozhodla asi větší chuť po vítězství. Oslavy budou velké."

Ostravané minulý týden zvítězili v prvních dvou zápasech Czech Series, Draci jejich první mečbol v Brně ještě odvrátili, dnes už ale kapitulovali. Arrows jsou od roku 1995 teprve třetím týmem, kterému se podařilo vzít dlouholetým hegemonům Drakům titul. V roce 2011 to dokázala Technika a před třemi lety pražská Kotlářka.

Ve čtvrtém finále měli Draci lepší úvod a po odpalech Pavla Budského a Martina Červinky vedli 2:0. Pak už ale skórovali především Arrows. V dohrávce čtvrté směny Tomáš Juněc umístěným odpalem doprostřed hřiště stáhl na domácí metu Jakuba Vojáka. Podobným způsobem odpálil i Michael Vykoukal, obrana Draků ale zachybovala a po nezachyceném příhozu na první metu si pro vyrovnávací bod mohl doběhnout Jakub Malík.

V páté směně šli Arrows do vedení nejprve po dvojmetovém Vojákově odpalu a po něm se prosadil Terrell Joyce, jenž odpálil homerun za dva body a nad stadionem byl k vidění menší ohňostroj. Hosté v osmé směně už pouze snížili.

Joyce si přitom v nedělním utkání zranil koleno a jeho dnešní start byl ohrožen. "Rozhodlo se o tom až ráno. Musíme moc poděkovat fyzioterapeutům, kteří mají v péči fotbalisty Baníku. Dali ho opravdu skvěle dohromady. Terrell byl důležitý článek k vítězství," uvedl Navrátil na adresu klíčového pálkaře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy