První titul pro Ostravu. Baseballisté Arrows porazili Brno a jsou českými mistry

ČTK ČTK
5. 10. 2018 23:08
Baseballisté Arrows Ostrava zdolali ve finále české extraligy brněnské Draky 3:1 a poprvé získali titul. Ve čtvrtém finále porazili Brňany doma 5:3.
Ostravští baseballisté slaví zisk prvního českého titulu v historii klubu.
Ostravští baseballisté slaví zisk prvního českého titulu v historii klubu. | Foto: ČTK

Ostrava - Baseballisté Arrows Ostrava jsou poprvé českými mistry. V dnešním čtvrtém finále porazili doma 5:3 úřadující šampiony a držitele 21 titulů Draky Brno a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

"Pocity se nedají ani popsat. Dočkali jsme se titulu po hodně dlouhé době. Náš klub slaví 45 let od založení. Je to pro nás o to úžasnější," řekl hrající kapitán Arrows Aleš Navrátil. "V sérii rozhodla asi větší chuť po vítězství. Oslavy budou velké."

Ostravané minulý týden zvítězili v prvních dvou zápasech Czech Series, Draci jejich první mečbol v Brně ještě odvrátili, dnes už ale kapitulovali. Arrows jsou od roku 1995 teprve třetím týmem, kterému se podařilo vzít dlouholetým hegemonům Drakům titul. V roce 2011 to dokázala Technika a před třemi lety pražská Kotlářka.

Ve čtvrtém finále měli Draci lepší úvod a po odpalech Pavla Budského a Martina Červinky vedli 2:0. Pak už ale skórovali především Arrows. V dohrávce čtvrté směny Tomáš Juněc umístěným odpalem doprostřed hřiště stáhl na domácí metu Jakuba Vojáka. Podobným způsobem odpálil i Michael Vykoukal, obrana Draků ale zachybovala a po nezachyceném příhozu na první metu si pro vyrovnávací bod mohl doběhnout Jakub Malík.

V páté směně šli Arrows do vedení nejprve po dvojmetovém Vojákově odpalu a po něm se prosadil Terrell Joyce, jenž odpálil homerun za dva body a nad stadionem byl k vidění menší ohňostroj. Hosté v osmé směně už pouze snížili.

Joyce si přitom v nedělním utkání zranil koleno a jeho dnešní start byl ohrožen. "Rozhodlo se o tom až ráno. Musíme moc poděkovat fyzioterapeutům, kteří mají v péči fotbalisty Baníku. Dali ho opravdu skvěle dohromady. Terrell byl důležitý článek k vítězství," uvedl Navrátil na adresu klíčového pálkaře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy