Poslanec Huml označil vítězku Wimbledonu Kvitovou za "špínu"

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 7. 2014 17:00
Hodně vzruchu vzbudila zpráva na facebookovém profilu poslance Parlamentu za ČSSD (dříve Věci veřejné) Stanislava Humla.
Stanislav Huml na svém facebookovém profilu reagoval na zprávu, že Petra Kvitová není osvobozením se od daňových povinností u nás dobrým příkladem pro mladé, tím, že jí označil za špínu.
Stanislav Huml na svém facebookovém profilu reagoval na zprávu, že Petra Kvitová není osvobozením se od daňových povinností u nás dobrým příkladem pro mladé, tím, že jí označil za špínu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hodně vzruchu vzbudila zpráva na facebookovém profilu poslance Parlamentu za ČSSD (dříve Věci veřejné) Stanislava Humla.

Někdejší ředitel středočeské dopravní policie, který pracoval před sametovou revolucí v SNB a byl členem KSČ, okomentoval zprávu ze serveru denikreferendum.cz (čtěte ZDE), v níž se píše, že Petra Kvitová není kvůli přestěhování se do Monaka a vyhnutí se daňovým povinnostem u nás dobrým vzorem pro mladé. Naopak ji označil "špínou".

"Ano, trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout. Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku," stojí na Humlově profilu.

"Vážně si myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla," řekl poté Huml v rozhovoru pro Radio Impuls.

Kaderka: Humlův názor je skandální

Je ale velmi zvláštní, že si Huml vzpomněl až poté, co 24letá česká tenistka podruhé v kariéře vyhrála titul ve dvouhře na Wimbledonu. Bydliště si totiž změnila už na přelomu loňského října a listopadu, když následovala další české tenisové hvězdy Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. 

Huml jí tak vyčítá, že v přepočtu 60 milionů korun, které za triumf v All England Clubu získala, nezdaní v Česku. Ty však stejně jako ostatní tenisté danit v Česku nemohla, protože je daní podle britských daňových zákonů právě na Ostrovech.

Kvitové se však okamžitě zastal šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

"Tady vždycky platilo, že se úspěch neodpouštěl - teď by se měl ještě i trestat. To je opravdu skandální, mně je to osobně hrozně líto. Pokud tam mluví něco o tom, že by měla opustit Českou republiku a někam se odstěhovat, tak to si myslím, že to je ten nejhorší příklad, jaký politik může lidem dávat," řekl dlouholetý šéf českého tenisu Impulsu.

Mimochodem daň z příjmu se u nás pro vysoké příjmy činí 22 procent, zatímco v Monaku se žádná daň z příjmu neplatí. U nás se navíc platí i daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, což v Monaku také neexistuje.

 

Právě se děje

Další zprávy