Poslanec Huml označil vítězku Wimbledonu Kvitovou za "špínu"

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 7. 2014 17:00
Hodně vzruchu vzbudila zpráva na facebookovém profilu poslance Parlamentu za ČSSD (dříve Věci veřejné) Stanislava Humla.
Stanislav Huml na svém facebookovém profilu reagoval na zprávu, že Petra Kvitová není osvobozením se od daňových povinností u nás dobrým příkladem pro mladé, tím, že jí označil za špínu.
Stanislav Huml na svém facebookovém profilu reagoval na zprávu, že Petra Kvitová není osvobozením se od daňových povinností u nás dobrým příkladem pro mladé, tím, že jí označil za špínu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hodně vzruchu vzbudila zpráva na facebookovém profilu poslance Parlamentu za ČSSD (dříve Věci veřejné) Stanislava Humla.

Někdejší ředitel středočeské dopravní policie, který pracoval před sametovou revolucí v SNB a byl členem KSČ, okomentoval zprávu ze serveru denikreferendum.cz (čtěte ZDE), v níž se píše, že Petra Kvitová není kvůli přestěhování se do Monaka a vyhnutí se daňovým povinnostem u nás dobrým vzorem pro mladé. Naopak ji označil "špínou".

"Ano, trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout. Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku," stojí na Humlově profilu.

"Vážně si myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla," řekl poté Huml v rozhovoru pro Radio Impuls.

Kaderka: Humlův názor je skandální

Je ale velmi zvláštní, že si Huml vzpomněl až poté, co 24letá česká tenistka podruhé v kariéře vyhrála titul ve dvouhře na Wimbledonu. Bydliště si totiž změnila už na přelomu loňského října a listopadu, když následovala další české tenisové hvězdy Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. 

Huml jí tak vyčítá, že v přepočtu 60 milionů korun, které za triumf v All England Clubu získala, nezdaní v Česku. Ty však stejně jako ostatní tenisté danit v Česku nemohla, protože je daní podle britských daňových zákonů právě na Ostrovech.

Kvitové se však okamžitě zastal šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

"Tady vždycky platilo, že se úspěch neodpouštěl - teď by se měl ještě i trestat. To je opravdu skandální, mně je to osobně hrozně líto. Pokud tam mluví něco o tom, že by měla opustit Českou republiku a někam se odstěhovat, tak to si myslím, že to je ten nejhorší příklad, jaký politik může lidem dávat," řekl dlouholetý šéf českého tenisu Impulsu.

Mimochodem daň z příjmu se u nás pro vysoké příjmy činí 22 procent, zatímco v Monaku se žádná daň z příjmu neplatí. U nás se navíc platí i daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, což v Monaku také neexistuje.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy